100 ініціатив і досягнень фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді

Нові правила розміщення інформаційних вивісок, революційний регламент Київради, запровадження системи ProZorro.Продажі у Києві, ініціювання створення асоціації “Київська агломерація”, механізм залучення киян до бюджетного процесу, фінансова підтримка ОСББ та ЖБК – про ці та інші не менш важливі ініціативи і досягнення команди київської «Самопомочі» читайте у нашій добірці.

Ми виділили 100 ключових ініціатив та досягнень фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді VIII скликання за період з 1 грудня 2015 року по 28 грудня 2017 року.

 1. Рішення Київради «Про годину запитань до виконавчого органу Київради (КМДА)»

Міський голова як очільник КМДА разом зі своїми заступниками кожного кварталу протягом години відповідає на запитання депутатів стосовно роботи КМДА та своєї діяльності на посаді. Діалог ведеться під час пленарного засідання та транслюється наживо на телеканалі «Київ» та на веб-сайті Київради.

Автор проекту рішення: депутат фракції О. Макаров.
Статус: підтримано Київрадою 21.12.2017 р.

 1. Проект рішення Київради «Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ – ХІХст.) на Поштовій площі в місті Києві»

Для захисту пам’ятки археологічного значення на Поштовій площі пропонується здійснити консервацію історичних знахідок та створення унікального музею на місці проведення розкопок.

Автор проекту рішення: голова фракції С. Гусовський.
Статус: підтримано в першому читанні 19 квітня 2018 р.

 1. Рішення Київради щодо запровадження ProZorro.Продажі «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31 березня 2011 року № 100/5487 «Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади м. Києва»

Відчуження об’єктів комунальної власності буде здійснюватися балансоутримувачами на електронних аукціонах, у тому числі з використанням системи ProZorro.Продажі.

Співавтор проекту рішення: депутат фракції Л. Антонєнком.

Статус: первинний проект був підтриманий в першому читанні 14.09.2017 р. На його основі Київрада 21.12.2017 р. проголосувала аналогічний проект рішення щодо впровадження системи ProZorro.Продажі.

 1. Рішення Київради «Про ініціювання створення місцевої асоціації «Київська агломерація»

Ініційовано створення місцевої асоціації «Київська агломерація» – організації, що на засадах добровільності і рівноправності об’єднає місцеві ради столиці та прилеглих населених пунктів для вирішення спільних стратегічних питань. Рішенням передбачається направлення звернення Київради до 11 міст, 8 селищ та понад 50 сіл з пропозицією долучитись до консультацій щодо створення асоціації та делегувати уповноважених представників для проведення установчих зборів.

Автори проекту рішення: депутати фракції О. Макаров та С. Гусовський.
Статус: підтримано Київрадою 21.12.2017 р.

 1. Рішення Київради «Про надання фінансової підтримки ОСББ та ЖКБ»

Рішення спрямоване на фінансову підтримку ОСББ та ЖБК, які постраждали внаслідок колізій у законодавстві. Передбачається відшкодування різниці в нарахуваннях за послуги гарячого водопостачання ОСББ та ЖБК в періоди 2002-2010 рр. та 2010-2014 рр. за рахунок коштів міського бюджету.

Співавтор проекту рішення: депутат фракції В. Ноздря.
Статус: підтримано Київрадою 14.12.2017 р.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Порядку розміщення вивісок у м. Києві»

Новий Порядок розміщення вивісок встановлює чіткі вимоги до розміру і стилю вивісок з метою збереження автентичного вигляду історичного центру столиці. Замість дозвільного принципу встановлення вивісок запроваджено повідомчий порядок – підприємець має лише повідомити контролюючі органи про розміщення вивіски після її встановлення без необхідності попередньо отримувати на це дозвіл.

Автор проекту рішення: депутат фракції С. Башлаков.
Статус: підтримано Київрадою 20.04.2017 р.

 1. Рішення Київради «Про надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва»

Пропонується доручити Департаменту земельних ресурсів і Департаменту комунальної власності КМДА при поданні на розгляд проектів рішень з питань власності та землекористування вказувати у пояснювальній записці інформацію про кінцевого бенефіціара юридичних осіб-заявників. Реалізація цієї ініціативи дозволить досягти максимальної прозорості при вирішенні питань власності і землекористування та мінімізувати потенційні корупційні ризики.

Автори проекту рішення: депутати фракції О. Макаров, О. Балицька, Л. Антонєнко і А. Осадчук.
Статус: підтримано Київрадою 24 квітня 2018 р.

 1. Рішення Київради «Про запровадження та безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва програмного комплексу «VlasCom»

Проект рішення передбачає безоплатне прийняття до комунальної власності програмного комплексу «VlasCom», що оптимізує та робить більш прозорим процес передачі в оренду майна територіальної громади. Програмний комплекс на волонтерських засадах було розроблено командою депутата фракції Л. Антонєнка.

Автор проекту рішення: депутат фракції Л. Антонєнко.
Статус: підтримано Київрадою 15 лютого 2018 р.

 1. Рішення Київради «Про недопущення політичної діяльності та політичної агітації в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва»

Забороняється розповсюджувати рекламу політичного характеру, вести політичну агітацію серед учнів та здійснювати політичний брендинг у будь-якій формі на території столичних шкіл. Окрім цього, встановлюється заборона на використання матеріально-технічної бази шкіл для розміщення громадських приймалень. Персональна відповідальність за дотримання заборон покладається на директорів шкіл.

Автори проекту рішення: депутати фракції С. Гусовський, Н. Шульга та О. Макаров.
Статус: підтримано Київрадою 15 лютого 2018 р.

 1. Проекти рішень Київради, направлені на відновлення реального місцевого самоврядування в районах столиці

Фракція послідовно виступає за відновлення реального місцевого самоврядування в районах столиці. З цією метою депутати фракції ініціювали низку проектів рішень.

Пропонується прибрати з діючого рішення Київради «Про управління районами міста Києва» пункт із застарілою датою непроведених виборів як перший крок до розблокування патової ситуації з призначенням нових виборів до райрад столиці.

Статус: підтримано профільною постійною комісією Київради з питань місцевого самоврядування 15.12.2017 р.

 • Проект рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2015 року № 787/1651 «Про управління районами міста Києва»

Пропонується розширити обсяг повноважень районних рад.

Статус: підтримано Київрадою в першому читанні 31.03.2016 р., відхилений в цілому 09.02.2017 р.

Передбачається направлення офіційного звернення до ЦВК щодо визначення нової дати перших виборів до райрад столиці.

Статус: підтримано Київрадою 26.05.2016 р., проте 31.05.2016 р. Київський міський голова наклав вето на дане рішення.

 1. Проект рішення Київради «Про Регламент Київської міської ради»

Новий Регламент Київради VIII скликання містить низку революційних положень, які докорінно змінили роботу Київради. По-перше, Регламентом введено онлайн-трансляцію пленарних засідань і засідань постійних комісій Київради з створенням відкритого відеоархіву. По-друге, Регламент містить нові антикорупційні статті, в яких викладено правила поводження депутата у разі отримання пропозиції неправомірної вигоди або виявлення конфлікту інтересів. По-третє, чітко впорядковано процедуру попереднього розгляду проектів рішень в комісіях: введено імперативні строки та розписано механізм «мовчазної згоди», що виключає можливість процедурного блокування проектів ще до їх внесення у сесійну залу. Детальніше можна ознайомитись тут.

Співавтори проекту рішення: депутати фракції О. Макаров та С. Гусовський.

Статус: підтримано Київрадою 07.07.2016 р.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Києва»

Новий Порядок пайової участі вводить просту уніфіковану формулу обрахування розміру пайової участі, суттєво зменшує бюрократичні процедури і мінімізує корупційні ризики, а також передбачає впровадження онлайн-системи подання документів і моніторингу сплати коштів. Завдяки прийняттю даного проекту Україна піднялась на 4 сходинки у рейтингу Doing Business-2018, продемонструвавши найбільше зростання в категорії «отримання дозволів на будівництво».

Автор проекту рішення: депутат фракції О. Балицька.

Статус: підтримано Київрадою 15.11.2016 р.

 1. Проект рішення Київради «Про Бюджетний регламент Київської міської ради»

Проект забезпечить прозорість бюджетних процесів, встановить чітку процедуру і строки прийняття бюджету. Окрім цього, документ передбачає необхідність визначення основних бюджетних пріоритетів на плановий та два наступні роки.

Найближчим часом проект буде поданий на розгляд Київради депутатами фракції.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади головних лікарів закладів охорони здоров’я комунального сектору міста Києва»

Положення визначає порядок проведення відкритого конкурсного відбору на посади головних лікарів комунальних медичних закладів м. Києва. Завдяки прозорій процедурі посади головних лікарів отримають компетентні фахівці, що в перспективі покращить якість надання медичних послуг.

Автор проекту рішення: депутат фракції Ю. Лобан.

Статус: підтримано Київрадою 09.02.2017 р., проте 13.02.2017 р. на дане рішення було накладено вето Київського міського голови.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва»

Мешканці столиці отримують унікальну змогу долучитись до бюджетного процесу через ініціювання власних громадських проектів за рахунок коштів столичного бюджету. Наразі інститут громадського бюджетування успішно працює, а кількість залучених мешканців та реалізованих проектів стрімко зростає.

Співавтор проекту рішення: голова фракції С. Гусовський.

Статус: підтримано Київрадою 22.12.2016 р.

 1. Рішення Київради «Про створення єдиної інформаційної бази пам’яток культурної спадщини м. Києва»

Створюється єдина відкрита електронної бази всіх пам’яток культурної спадщини столиці, що дає змогу ознайомитись з інформацією щодо цих пам’яток, їх стану та діяльності профільних органів охорони культурної спадщини.

Автори проекту рішення: депутати фракції Л. Березницька і А. Таранов.

Статус: документ підтриманий Київрадою 20.12.2016 року.

 1. Рішення Київради «Про визнання за необхідне утворення Центру допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції»

Передбачається створення окремого Центру АТО в структурі КМДА за принципом єдиного вікна, що буде кваліфіковано займатися питаннями воїнів АТО та членів їх сімей у м. Києві.

Автор проекту рішення: депутат фракції М. Борозенець.

Статус: підтримано Київрадою 08.12.2016 р. На виконання даного проекту Київрада 06.07.2017 р. проголосувала рішення «Про створення комунальної бюджетної установи «Київський міський центр допомоги учасникам АТО».

 1. Рішення Київради «Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва»

Рішення спрямоване на припинення розміщення в столиці пересувних цирків-шапіто з тваринами. Проект було розроблено у зв’язку з численними зверненнями мешканців з метою захисту тварин від жорстокого поводження.

Співавтор проекту рішення: депутат фракції О. Пинзеник.

Статус: підтримано Київрадою 09.11.2017 р.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Правил розміщення рекламних засобів у м. Києві»

Рішення спрямоване на зменшення надмірної кількості зовнішньої реклами шляхом розподілення столиці на 5 зон, в кожній з яких встановлюються окремі вимоги до розміру та типу рекламних конструкцій. Рішення також унормовує відстань між об’єктами зовнішньої реклами та вводить новий класифікатор рекламних засобів.

До роботи над проектом долучились депутати фракції С. Харчук, О. Макаров, С. Башлаков і М. Борозенець.

Статус: підтримано Київрадою 20.04.2017 р.

 1. Рішення Київради «Про затвердження Концепції Статуту територіальної громади міста Києва»

Депутати фракції О. Макаров і А. Осадчук як члени комітету з підготовки проекту Концепції надавали численні зауваження і пропозиції до проекту. В процесі розгляду проекту рішення про затвердження Концепції депутати підтримали пропозицію фракції щодо включення до документу пункту про необхідність запровадження в столиці реального місцевого самоврядування шляхом повернення районних рад.

До роботи над проектом долучались О. Макаров, А. Осадчук, С. Гусовський, С. Башлаков та інші депутати фракції.

Статус: підтримано Київрадою 20.12.2017 р.

Решту ініціатив та досягнень фракції дивіться у файлі нижче: