«Перерахунок пенсій»: «Самопоміч» запускає масштабну соціальну програму

Перевірте, чи пенсійний фонд на вас не економить. «Об’єднання «Самопоміч» розпочинає програму «Перерахунок пенсій».  Наші фахівці допоможуть вам переконатися, чи пенсію вам нарахували оптимально.  Спеціальну комп’ютерну програму з перевірки пенсій розробив активіст «Самопомочі» із Запоріжжя Віктор Богданов.   Чоловік, вийшовши на пенсію, взявся досконало вивчати пенсійне законодавство і  домігся збільшення  виплат  і собі, і щонайменше 10 тисячам пенсіонерів. Про те, як  колишній програміст став пенсійним експертом, ми розпитали самого  Віктора Павловича.  

– Вікторе Павловичу, в чому полягає перерахунок і чи всі можуть претендувати на збільшення пенсії?

– Ми перевіряємо пенсію, чи оптимально її нараховано.  Пенсія залежить не лише від розміру зарплати,  але й певних коефіцієнтів в кожній галузі. Тож можна прорахувати, довідку про який період роботи  найкраще подавати у пенсійний фонд, щоб розмір  пенсії був найоптимальнішим. Важливо розуміти, що, можливо, ви вже отримуєте оптимальну пенсію. І тоді її розмір не зміниться. З досвіду Запоріжжя, нам вдалося збільшити пенсію третині пенсіонерів, які до нас звернулися.

 -А як ви стали  експертом з перерахунку пенсій?

Я отримав право на розрахунок пенсії у 2003 році. Це якраз був перехід від радянського до українського пенсійного законодавства. Я вирішив проаналізувати, за яким  законом мені вигідніше обрахувати пенсію. З’ясував, що за українським.  Я розробив автоматизовану систему, завдяки якій собі розрахував пенсію. А потім почав вивчати законодавство. Відповідно до змін у законодавстві, підкоректовую програмне забезпечення, і зараз це варіант, який відповідає останній редакції пенсійного законодавства. З 2005 року, відколи я проводжу цю роботу, я вже перерахував пенсію більш  ніж 10 тисячам пенсіонерів, збільшивши пенсійні виплати загалом на  7-8 мільйонів гривень.  Якщо людині перерахували пенсію, то це не одноразово – це щомісячне збільшення пенсійних виплат.

Читайте також: За ініціативи столичної «Самопомочі» кияни зможуть заощадити до 70% на енергоефективних заходах

-А що спонукало допомагати іншим?

Мене вразила  несправедливість у розрахунках. У законі України про загальнообов’язкове державне   пенсійне страхування  у формулі розрахунку пенсій заробітня плата береться за рік, який передує року звернення за призначенням пенсій. І  призначення пенсії проводиться впродовж трьох місяців, і якщо людина народилася в жовтні, листопаді і грудні, вона може подати заяву на призначення пенсії  в січні наступного року. Це їй дасть можливість збільшити розмір своєї пенсії на кілька сотень.   А той, хто народився до жовтня,  теж може подати заяву у січні, але втратить пенсію за три місяці. А це близько шести тисяч гривень.   Це несправедливо, бо розмір пенсії  фактично залежить від дати народження. Два пенсіонери з однаковим стажем, зарплатою, умовами праці отримують різні пенсії залежно від дати народження. Я про це волаю з 2009 року. Приблизно, я підрахував, 500  тисяч пенсіонерів виходять на пенсію за ці три місяці.  За 1 рік економія  бюджету  Пенсійного фонду становить 0,5 мільярда   гривень, за другий рік – вже 1 мільярд. І так за 5 років  економія сягне  7,5 мільярда гривень.   Я розробив зміни до закону і передав депутатам  від «Самопомочі», щоб вони це розглянули на комітеті і ухвалили. Тоді буде ліквідована несправедливість при  розрахунку пенсій, корупційна складова в пенсійному законодавстві і економія коштів пенсійного фонду. Для впровадження цих  змін державних коштів ні копійки не треба.  Але тоді доведеться комусь забути про хабарі. До мене приходять люди зі своїми справами. Деякі я тільки подивлюся, запитую: вам натякали на хабар?   А вони дивуються:  звідки ви  знаєте. А я ж бачу зі справи, що пенсія недорахована на декілька сотень гривень.   Так, кажуть, просили хабара, а  я не давав. А дехто зізнавався, що платив по  тисячі – дві, щоб їм заяву прийняли у січні, а не в жовтні, листопаді чи грудні,  і вони на декілька сотень гривень отримують більше.

Ви працювали у Пенсійному фонді? Адже тут потрібно знати всі тонкощі справи.

Ні, з Пенсійним фондом до виходу на пенсію не мав жодних справ. Я працював на підприємстві у відділі автоматизованих систем управління.   Був начальником бюро програмування, начальником  бюро проектування і впровадження автоматизованих систем управління. Мені не складно було розробити цю систему. Крім того, я закінчив педінститут, фізмат, я викладав математику в школі, в інституті підвищення кваліфікації Міністерства електротехнічної промисловості, тож в мене дуже великий стаж педагогічної роботи. А ще я ретельно вивчав законодавство.

А от з Пенсійного фонду до мене приходять. Були на прийомі, дивилися, слухали, як я спілкуюся з пенсіонерами  і навіть (я ж бачу, що то не пенсіонер), надавали довідки, розрахунки Пенсійного фонду, щоб побачити, як я проводжу розрахунок. Питали, чи я беру гроші за перерахунок. А я  ж волонтер для пенсіонерів. Ніяких грошей не беру. Це все безкоштовно робиться. Хоча  знаю, в Києві є фірма, яка за такий перерахунок, як роблю я, бере 500 грн. Це ж який бізнес можна зробити на цьому! (Сміється).

 -А чому ж  і ви не берете грошей за свої послуги?

-Ну звідки нашим пенсіонерам взяти кошти на перерахунок, якщо пенсії у них такі мізерні! Хоча бувало, люди хочуть віддячити – то можуть пригостити, до прикладу, виноградом  з власної дачі. Від таких гостинців не відмовлявся. А от грошей з пенсіонерів не беру.

-А собі пенсію перераховували?

Я 5 разів собі перераховував і збільшив свою пенсію досить суттєво. Загалом на більш ніж  1000 грн. За попереднім законом працюючим пенсіонерам можна було робити перерахунок що два роки.  Я після пенсії працював ще  8 років і робив кожні два роки перерахунок. І щоразу моя пенсія підвищувалася.

– А якою була найбільша сума недоплати, яку ви виявили завдяки перерахунку?

Найбільше повернення – 2900 гривень. А буквально місяць тому перевірив пенсію доктору медичних наук   після розрахунку   Пенсійним фондом. І як виявилося, йому  щомісяця не доплачували 2200 гривень. З жовтня  2017 вже набігла кругла сума – 13 тисяч гривень.

– Раніше ви робили розрахунки лише для мешканців Запоріжжя. А тепер ваш досвід «Самопоміч» поширює на всю Україну.  Відповідно, роботи у вас значно додасться. Чи впораєтеся з таким обсягом роботи?

 На початках я справді всі розрахунки проводив самостійно. Адже без знання пенсійного законодавства їх  зробити неможливо.  Але тепер у мене будуть помічники. У кожній області є люди, які вводитимуть усі необхідні дані і надсилатимуть мені їх електронною поштою.  А я, завдяки своїй автоматизованій системі, робитиму розрахунки і  надсилатиму їм результат. Так я зможу більше справ опрацювати.  Бо раніше я сам вводив   всі дані, і це забирало багато часу.

– Яким є ваш робочий день?

У мене такий розпорядок дня, що  я найбільш  продуктивно працюю вранці. О десятій вечора я лягаю спати. Прокидаюся о п’ятій ранку. Роблю зарядку  і беруся до роботи.  Працюю години 3-4. Далі  роблю перерву. Іще впродовж дня також  працюю, але ранкові години  для мене  найбльш продуктивні.  Я живу один (дружина померла), тож постійно в роботі. Мабуть, це моє покликання: робити людям добру справу.

Щоб перевірити, чи оптимальну  пенсіію  отримуєте ви чи ваші близькі, звертайтеся до нас за адресами:

Оболонський район:

вул. Йорданська, 7-а

(044)-426-43-69; (096)-299-02-58

Дніпровський район:

вул. Азербайджанська, 8-б, офіс 1

(044)-223-33-73

Дарницький район:

вул. Пасхаліна, 12 (Ілліча)

(044)-337-10-14

Подільський район:

вул. Волоська, 50/38, офіс 132 (вхід з двору)

(044) 390-00-16

Печерський район:

вул. Басейна, 1/2а (другий поверх)

(044)-246-56-90

Святошинський район:

бульвар Кольцова, 14-д, 9 під’їзд, офіс 410

(094) -441-32-46

Шевченківський район:

вул. Костьольна,  7, офіс 4

(099)-238-65-13; (096)-449-86-99

Солом’янський район:

вул. Преображенська, 23-а, офіс 3 (перший поверх)

(044)-362-60-64; (050)-107-14-72; (067)-506-55-84

Деснянський район:

вул. Сабурова, 20

(044)-548-57-57; (098)-721-08-39

 

Або звертайтеся в офіс «Об’єднання «Самопоміч», що на вул. Іллінська, 8. Телефон: (044) 364 40 60.

 

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

23 травня

Аматорський турнір з риболовлі «Візьми й злови»

1016 0
08 листопада

Кнопкодавство у Київраді

1245 0
06 лютого

Прес-брифінг «Самопомочі» та інших політичних сил...

1090 0 75

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!