Агенти Кремля і зірвані вибори до райрад. Столична «Самопоміч» звернулася до СБУ

В історії про позбавлення киян права на місцеве самоврядування з’явилися нові шокуючі деталі. Як стало відомо під час брифінгу очільника СБУ Василя Грицака 15 травня, лідер громадської організації «Громадський контроль «Наждак» Микола Дульський є агентом впливу російських спецслужб і за гроші веде активну антиукраїнську діяльність з 2015 року. Відзначимо, що ця громадська організація стоїть за зривом виборів до райрад Києва у 2016 році.

Столична «Самопоміч» звернулася до Служби безпеки України з вимогою проведення прозорого розслідування справи щодо диверсійної діяльності ГО «Громадський контроль «Наждак» у Києві. Зокрема, йдеться про перевірку на наявність ознак складу злочину в ситуації, пов’язаній із зупиненням виборчого процесу до райрад Києва в 2016 році. Відповідне депутатське звернення від імені голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергія Гусовського було направлено до очільника СБУ Василя Грицака 17 травня.

«Об’єднання «Самопоміч» – Київ відзначає, що у 2016 році представники вищезгаданої громадської організації ініціювали зрив виборів до районних рад столиці. 27 січня 2016 року Окружний адміністративний суд задовільнив позов «Наждака» стосовно законності постанови Центральної виборчої комісії про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних рад Києва. До цього, в липні 2015 року, Київрада відновила районні ради в Києві й призначила вибори до них на 27 березня 2016 року.

Фактично, ухвала про забезпечення позову громадської організації «Громадський контроль «Наждак» зупинила виборчий процес. Вже після постанови суду Київрада ухвалила звернення до ЦВК щодо призначення виборів до районних рад в місті Києві. Відповідну ініціативу підтримали 64 депутати – представники чотирьох з п’яти фракцій міськради, за виключенням «Солідарності». 31 травня 2016 року міський голова Віталій Кличко ветував це рішення, опираючись на сумнівні колізії законодавства. Що стосується судового процесу, то жодних зрушень в бік вирішення питання проведення виборів до районних рад досі немає.

Варто відзначити, що для столиці України децентралізація влади є вкрай важливою, адже в місті є 10 районів, у кожному з яких проживає від 130 до 350 тисяч мешканців, що фактично співмірно з деякими обласними центрами країни. За допомогою райрад реалізується право громади управляти своїм майном. Райради ефективно працюють у Варшаві, Відні, Берліні, Лондоні та інших прогресивних столицях.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді систематично бореться за відновлення райрад та місцевого самоврядування в цілому. З огляду на останні заяви очільника СБУ, депутати фракції звертають увагу Служби безпеки України на можливе втручання в процес децентралізації столиці з боку агентів іноземних спецслужб та наполягають на унеможливленні подальшого зовнішнього впливу в на будь-які процеси, які стосуються виборчого та самоврядного процесів Києва.

Читайте також:

25 лютого

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» заблокувала...

476 0
08 листопада

Київська «Самопоміч» звернулася до парламентарів...

392 0
02 серпня

Вберегти Андріївський узвіз від...

890 0 1693

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.