Про реформи в сфері ЖКГ – Бабак

У четвер, 14 березня, депутатка Верховної Ради від партії “Самопоміч” Альона Бабак відповідала на запитання про реформу ЖКГ, управління багатоквартирними будинками, проблему з розміщення хостелів у таких будинках, незаконні забудови, детальні плани територій, зазначення ескроу-рахунків та чимало інших тем. Деякі з найважливіших речей, озвучених на зустрічі, коротко наводимо тут.

Депутатка зауважила, що люди, які досі не створили ОСББ, можуть дуже багато втратити. Йдеться не лише про швидкість прийняття рішень щодо управління будинком і реагуванням на проблеми, але й про можливість користування коштами Фонду енергоефективності.

“Що таке Фонд енергоефективності? Це державний фонд, у якому уже є 3.2 млрд грн коштів з бюджету та 50 млн євро у вигляді грантів від ЄС, які йдуть у цей фонд на підтримку ОСББ по проведенню термомодернізації та енергоефективності. Але це – лише для ОСББ”, – пояснює Альона Бабак.

ОСББ немає, але правила уже нові!

Багатоквартирні будинки без створених ОСББ, відповідно до закону про житлово-комунальні послуги, повинні самі обрати управляючі компанії. “Не мер, не депутати, а самі співвласники повинні обирати управляючі компанії.” – акцентує увагу Бабак.

Коментуючи проблему зі зміною ціни за управління будинком (послуги з утримання будинку) депутатка наголошує, що старі договори продовжують діяти доти, доки не зміняться їхні умови. “Місто Київ не може змінити ціну за управління в будинках, де не створено ОСББ, без проведення загальних зборів, бо ціна завжди є суттєвою умовою договору. Навіть якщо діє старий ЖЕК, так чи інакше ви повинні всі зібратися, відповідно до законодавства скласти протокол, має бути кворум. І лише тоді, коли наберете відповідну кількість голосів за ту ціну, яку пропонує управляюча компанія – тільки тоді ціна вступить в дію”.

Окрему увагу Альона Бабак приділила змінам, які відбудуться з 1 травня цього року. “Грандіозна зміна з 1 травня (…) будинки мають обрати модель відносин з монополістами – чи кожна квартира окремо укладатиме договір з Теплоенерго і Водоканалом, чи будинок укладатиме колективний договір, виступаючи в цілому в ролі колективного споживача”.

Бабак регулярно проводить зустрічі з киянами

Бабак регулярно проводить зустрічі з киянами

Коментуючи проблему з хостелами, які створюють у висотних будинках додаткову небезпеку у випадку пожежі, депутатка звернула увагу на складнощі у прийнятті закону, який міг би протидіяти появі хостелів. “В одному законі пробують заборонити дві речі – і хостели, і бізнес-офіси. У парламенті є 100% згода на заборону хостелів. А от на заборону бізнес-офісів – абсолютно немає підтримки”. Парламентарі продовжують пошуки виходу із ситуації.

Рейдерство під приводом турботи про культуру

Говорячи щодо законопроекту №8202 про об’єкти культурної спадщини, Альона Бабак роз’яснила його справжнє значення та небезпеки, наголосивши, що під гарною назвою йдеться про можливість відбирати будинки у власників. “Це – велике рейдерство будинків, які є пам’ятками архітектури. Це страшний закон. Там взагалі не зазначено, про які будинки йдеться, а мова може йти і про багатоквартирні будинки”.

Водночас, депутатка запропонувала дієвий підхід до вирішення проблеми таких будинків для самих співвласників. “Ми написали норму, яка передбачає окрему процедуру для багатоквартирних будинків, які є такими пам’ятками, та обмежує відповідальність співвласників від колективної до персональної, щоб не можна було забрати будинок, – наголосила Бабак. – Але я вважаю, що самим власникам потрібно об’єднуватися і створювати власне лоббі, залучаючи депутатів місцевих рад. Тому що всі програми підтримки об’єктів архітектурної спадщини, так чи інакше, ідуть через місцеві програми фінансування. Вимагайте від місцевих депутатів розроблення програми по підтримці співфінансування таких будинків, а не лише допомоги на енергоефективність”.


Альона Бабак старається якомога частіше проводити зустрічі з киянами. Якщо у вас є запитання, слідкуйте за нашими анонсами і зможете особисто проконсультуватися із народною депутаткою щодо численних змін, які нині відбуваються у сфері ЖКГ.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

13 липня

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

1304 0 28
09 лютого

Зухвале знищення пам’ятки архітектури: спеціальна...

618 0
17 лютого

Столичні забудовники будуть сплачувати пайові...

610 0 41

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!