Антикорупційні ініціативи по сплаті пайової участі дозволили Україні піднятися в рейтингу Doing Business

У впливовому рейтингу ведення бізнесу Doing Business-2018 Україна піднялася на 4 сходинки та посіла 76 місце, продемонструвавши найбільший ріст в категорії «отримання дозволів на будівництво» серед інших країн світу (+105 позицій). Позитивний стрибок відбувся, в основному, завдяки новому порядку нарахування та сплати пайової участі, прийнятим Київрадою в 2016 році.

Одним з ініціаторів запровадження потужного антикорупційного заходу в столиці – нового порядку сплати пайової участі – виступила депутат столичної «Самопомочі» Ольга Балицька.

За словами депутата, раніше механізм сплати цього платежу був непрозорим, складним та створював корупційні ризики. Це знижувало привабливість столиці серед інвесторів, адже платежі, які мав сплатити забудовник перед введенням нового об’єкту в експлуатацію, були невиправдано більші, ніж в європейських країнах. Все це відбувалося в той час, коли Київ потребував нових серйозних інвестицій. Та впровадження нової системи не тільки зменшило ставку пайової участі, а й дало можливість інвесторам подавати всі документи онлайн. Це повністю виключає контакт із чиновниками і є гарантією абсолютної прозорості, адже будь-хто може бачити, як відбувається сплата пайового внеску. Нововведення забезпечили рівні умови для всіх забудовників, відтак – конкуренцію та зниження цін на ринку нерухомості. Крім того, новий порядок передбачив фіксування ставки пайової участі до 4% як для житлової, так і для нежитлової забудови (до цього коефіцієнт для житлової забудови становив до 4%, для нежитлової – до 10%).

«Україна піднялася в рейтингу Doing Business-2018 в тому числі завдяки нашій антикорупційній ініціативі. Нам вдалося переламати систему і запустити важливу реформу, яка значно зменшує корупцію. Незважаючи на те, що ставка знизилася, доходи в міський бюджет зросли. Як і передбачалося, економічний ефект виправдав себе: почали більше платити, і доходи в бюджет Києва збільшилися. Приємно усвідомлювати, що «Самопоміч» генерує такі системні рішення», – резюмувала Ольга  Балицька.

Зображення: Мінрегіонбуд

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 грудня

Дарницька ТЕЦ стане більш екологічною

2037 0
14 липня

Київрада вимагає за місяць зменшити висотність...

1015 0 189
18 січня

Жінки в Київраді: рівність статей чи компетенцій?

1071 0 50

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!