Прорив в оренді комунального майна: після великої паузи Київрада нарешті почала укладати довгострокові контракти

2222 0

Приватний університет і приватна школа отримали 11-річні контракти для здійснення освітньої діяльності

 У Києві системно ігнорується вимога закону про мінімальний строк оренди комунального майна, який становить 5 років. Так, за перші 6 місяців 2016 р. у Києві укладено або продовжено дію 298 договорів оренди приміщень комунальної власності загальною площею 47 тис. кв. метрів. Жоден з цих договорів не був укладений на термін, що перевищує 3 роки. Такий стан речей спостерігається з тих часів, коли була запроваджена вимога про нотаріальне посвідчення договорів оренди нерухомого майна строком на 3 і більше років.

В результаті щойно завершеної інвентаризації, проведеної КМДА за ініціативи депутата «Об’єднання «Самопоміч» Леоніда Антонєнка, голови Комісії з питань власності, встановлено, що місту належить 6540 об’єктів нерухомості загальною площею 8 млн кв. м. Право власності міста зареєстровано лише на 392 з них, загальною площею 305991,90 кв.м. За останні три роки, попри реформу системи реєстрації та значне спрощення вимог до неї, було зареєстровано лише 74 об’єкти.

Довгострокові контракти не укладаються, оскільки нотаріальне посвідчення неможливо щодо правочинів з нерухомістю, права власності на яку не зареєстровано в Державному реєстрі, себто на переважну більшість об’єктів нерухомого майна столиці.

На минулому засіданні Комісії з питань власності Л. Антонєнко запропонував нарешті почати дотримуватись вимог закону. За його пропозицією приватний університет, приватна школа і підприємець, який володіє бадмінтон-клубом, одержали дозвіл комісії з питань власності на довгострокову оренду їх приміщень. Університет та школа – строком на 11 років. Підприємець – на 5 років. КМДА доручено здійснити необхідні заходи для реєстрації прав власності на орендоване приватними закладами освіти майно та забезпечення укладання нотаріальних договорів.

4505041483_b65f4dda12_o

Dmytro Zagrebelnyi / Flickr

З’ясувалося, що за можливість укласти довгостроковий контракт підприємці готові платити місту значно більше, ніж передбачено Методикою визначення орендних ставок.

Підприємець погодився провести коштовний ремонт шкільних роздягалень і душових, паркетного покриття спортивного залу, даху та вікон школи, а також відмовився від 50% (тимчасової) знижки, дію якої депутати в цьому році продовжили ще на один рік. Університет запропонував платити втричі більше. Школа відмовилася від права на безкоштовну оренду, передбачену торішнім рішенням Київради, і погодилися сплачувати за ставками, які існували до надання пільги.

Отже, попри поширений міф, що під час кризи підприємці потребують більше пільг, не виправдовується.  Насправді підприємці потребують не пільг і знижок, а гарантій безперервної роботи. Вони готові заплатити більше до бюджету міста і натомість позбутися необхідності регулярного, кожні три роки, спілкування з депутатами і чиновниками.

Цього року в результаті реформи системи реєстрації КМДА отримала права адміністратора Державного реєстру прав власності на нерухомість. В КМДА створено новий департамент для здійснення цієї функції. Деякі комунальні підприємства пройшли процедуру акредитації і отримали право здійснювати реєстраційні дії так само, як колись їх отримали нотаріуси.

Таким чином питання реєстрації сьогодні перебуває під цілковитим контролем КМДА. Немає жодних причин для подальшого затягування із процесом оформлення прав власності на нерухоме майно, належне громаді.

Фракція Самопомочі у Київраді бере це питання під контроль як один із один із пріоритетних напрямків нашої роботи. Впорядкування прав власності на майно громади матиме наслідком дотримання законних прав орендарів, збільшення надходжень до бюджету і зменшення можливостей для проявів корупції.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

25 травня

Повернути столичним медикам 104 мільйони:...

548 0
01 лютого

Зберегти Андріївський узвіз: ініціативу...

1276 0 31
05 жовтня

Чому бюджет Києва нагадує «чорний ящик»

1116 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!