Леонід Антонєнко: Горить не тільки банк «Хрещатик». Горять також інші активи і зобов’язання міста

1252 0 39

Депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Леонід Антонєнко прокоментував докапіталізацію банку «Хрещатик» з бюджету Києва-2016.

«Місто має дбайливо ставитися до наявного у нього ресурсу і гасити тільки ту пожежу, яку можна погасити в принципі», – відзначив депутат.

Позицію, викладену в повідомленні прес-служби Київради, що «пакет акцій у статутному фонді банку «Хрещатик» буде пропорційно збільшений і збережений на рівні 25% + 1 акція», Антонєнко заперечує.

«Незрозуміло, на чому ґрунтується такий висновок. Депутати не отримали інформації про параметри допемісії акцій Хрещатика. На яку суму планується збільшити капітал і навіщо. Яка мета цієї емісії?», – запитує Антонєнко.

«Депутатам також не назвали суму докапіталізації банку, яку визначив Нацбанк за підсумками стрес-тестування Хрещатика. Очевидно, що докапіталізація має хоч якийсь сенс, якщо сума коштів, що вливають акціонерами в капітал банку, більша або дорівнює сумі недостатності капіталу, визначеного Нацбанком. В іншому випадку процес нагадує гасіння пожежі з чайника. Втім, таким цей процес сьогодні і є. Причому чайник цей знаходиться в руках людей, які не до кінця розуміють, що гасять вони справжню пожежу», – додав депутат.

Крім того, сума, яку озвучила прес-служба Київради – 100 млн. грн., – не відповідає дійсності. Посилаючись на додаток до бюджету №3, Антонєнко каже, що це 149 з невеликим млн. грн.

«Горить не тільки банк. Горять також і інші активи та зобов’язання міста. Місто повинно дбайливо ставитися до наявного у нього ресурсу і гасити тільки ту пожежу, яку можна погасити в принципі», – резюмував Антонєнко.

Нагадаємо, вчора депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді голосували проти рішення щодо ухвалення проекту бюджету на 2016 рік, оскільки в процесі його розгляду з’явилося багато зауважень щодо прозорості його формування. Зокрема, що стосується докапіталізації комунального банку «Хрещатик», на що в проекті закладено 150 млн грн. Це свідоме заливання грошей у дірку під назвою «корупція + неефективність». Про це під час засідання Київради заявив голова фракції Сергій Гусовський.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

09 грудня

Київ на межі. Колись найкраще місто для життя

2200 0
03 лютого

Наталія Манойленко: Створять люди ОСББ чи ні,...

1801 0 183
21 червня

Що таке Центр допомоги учасникам АТО та чому він...

2344 0 214

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!