“Самопоміч” готує законопроект для багатодітних родин

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд та голова фракції Об’єднання “Самопоміч” у Верховній Раді Олег Березюк зустрілися у вівторок, 16 квітня, з багатодітними матерями.

Жінки, які прийшли на зустріч, поділилися своїми історіями. Більшість із них оббивають чиновницькі пороги вже багато місяців, а часом і по кілька років, щоб отримати житло. Багатодітні матері вбачають частину рішення проблеми у створенні максимально прозорої електронної черги. Принаймні частина з них вважають також рішенням безвідсоткові кредити у гривні.

Міська влада, по суті, цькує людей одне на одного: коли багатодітні матері звертаються до різноманітних відомств щодо надання їм житла, чиновники відповідають, що їм не нададуть квартир, оскільки “є ще АТО-шники і сироти”. “Зразу, якшо шо, чиновники кажуть “у нас АТО”, – пояснює одна з учасниць зустрічі.

До 2008 року забудовники віддавали місту частину квартир, які передавались соціально незахищеним групам населення, зокрема багатодітним сім’ям. Але потім ситуація змінилася. “У 2008 році, за прем’єрства Юлії Володимирівни Тимошенко, під приводом захисту будівельної галузі було скасовано можливість сплати пайового внеску житловою площею. Натомість забудовників поставили перед фактом: платіть пайовий внесок грошима, а місто самостійно збудує соціальне житло. Але нині житла нема, а часто нема і пайових внесків”, – пояснив ситуацію Олег Березюк.

Фракція Об’єднання “Самопоміч” у Верховній Раді готує законопроект, який зобов’яже забудовників виділяти для міст 4% спорудженої житлової площі. “Якщо узяти 4% метражу від тієї кількості житлових новобудов, що споруджується в Києві щороку, а це близько мільйона квадратних метрів, то місто отримає 40 тисяч квадратних метрів, це щонайменше 150 квартир на рік. Таким чином ми могли б за кілька років вирішити проблему з житлом для багатодітних сімей”, – говорить Березюк.

Березюк та Сироїд запропонували об’єднанню багатодітних родин стати співавторами законопроекту. При цьому віце-спікерка наголосила, що Об’єдання “Самопоміч” проведе зустріч також і з забудовниками. “Правила забудови нині такі, що будувати без порушення закону неможливо. Частина з забудовників від цього отримують задоволення і зиски. А частина хочуть уже прозорих правил гри, щоб не бути залежними від корумпованих бюрократів і криміналітету”, – зазначила Сироїд.

Окрім того, голова парламентської фракції Об’єднання “Самопоміч” заявив про намір поспілкуватися щодо проблем багатодітних родин із мером Києва Віталієм Кличком. “Кличко має стати на наш бік, бо для кожного мера знайти житло для багатодітних сімей – це проблема”, – зазначив Березюк під час зустрічі.

Пан Олег також закликав багатодітні родини гуртуватися, щоб змусити владу почути свої вимоги: “Якщо організації будуть створені по всій країні, ми це проб’ємо. Нині ж ми маєм маленьку щілинку, щоб пробитися крізь цю стіну”.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 жовтня

Сергій Башлаков про новий порядок встановлення...

1311 0
13 січня

Ольга Балицька: Деякі історичні забудови Києва...

837 0 116
20 вересня

У Києві може з’явитись станція метро...

1699 0 131

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!