Наданням ділянкам статусу скверу часто зловживають

1002 0 27

Сьогодні немає чіткого законодавчого та правового регулювання порядку надання земельним ділянкам статусу скверів. Обґрунтування, які продукує Київрада, не повністю відповідають чинному законодавству України.

Щоб запобігти неоднозначному трактуванню, необхідно розробити чітку схему надання земельним ділянкам статусу «Сквер». Про це заявила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька.

«Останнім часом з метою запобігання забудови окремих земельних ділянок у Києві Київрада надавала їм статус «Скверу». Однак обґрунтування не в повному обсязі відповідають чинному законодавству України», – зазначила депутат.

Зокрема, за її словами, в обґрунтуванні доцільності не є доречним застосування норм Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки сквери не є об’єктами правового регулювання цього закону. Доцільніше було б застосовувати норми закону «Про благоустрій населених пунктів». Також після надання статусу скверу за відсутності фінансування об’єкту практично не створюються права та обов’язки щодо новоствореного об’єкта, не встановлюються та не змінюються правові титули, крім того, що сквер є інструментом для боротьби з незаконними забудовами у більшості випадків.

До того ж, підкреслила Балицька, раніше було багато зловживань навколо надання ділянкам статусу скверу. Зокрема, рейдерських захоплень територій, продажів статусів, боротьба забудовників із конкурентами тощо.

Через відсутність чітко прописаних правил екологічна комісія Київради прискіпливо ставиться до практики надання статусів скверів та істотно обмежує їх, доки не буде розроблене відповідне законодавство і чітко прописані процедури. Тому потрібно виділити конкретну схему надання статусу скверу, яка повинна включати такі кроки:

  • Звернення мешканців до депутата з проханням про надання ділянці статусу скверу;
  • Точна інформація про ділянку: місце розташування, чиє право власності, цільове призначення, площа тощо;
  • Інформація щодо розміщених на території майбутнього скверу будівель та споруд, а також про їх власників.

«Враховуючи звернення мешканців, депутат Київради готує проект рішення та отримує погодження в Департаменті земельних ресурсів КМДА. Якщо земельна ділянка знаходиться у власності/користуванні приватних осіб, необхідно отримати дозвіл власника щодо надання статусу скверу. При наявності всіх погоджень та дозволів проект рішення після затвердження відповідними комісіями виноситься на сесію Київради та голосується», – зазначила Ольга Балицька.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

31 жовтня

Антикорупційні ініціативи по сплаті пайової...

1008 0
12 грудня

Без дач та причалів: у Київраді пропонують...

1175 0 38
13 серпня

Активісти “Самопомочі” в Дарницькому...

838 0 7

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!