У Києві розробили порядок сплати пайової участі

1893 0 119

Проект рішення «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва» зареєструвала депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька.

Прийняття нової процедури залучення та розрахунку пайової участі підвищить інвестиційну привабливість міста та підніме Україну в рейтингу Doing Business (зараз Україна за цим показником займає 104 місце з 185).

Проект дозволить збільшити надходження коштів до міського бюджету: розшириться база платників пайового внеску та знизяться витрати на адміністрування процесу розрахунку та сплати пайового внеску. Прозора процедура сплати, об’єктивно розрахований розмір пайової участі, проста уніфікована online формула, відсутність необґрунтованих звільнень від сплати та система обліку та контролю дозволять вивести будівельну сферу з тіні.

Розробники планують створити відкриту online-систему, що відображатиме звітність по нарахованих та сплачених коштах по кожному об’єкту будівництва та через збір коштів на окремий рахунок і їх використання виключно для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Зараз до бюджету Києва ці кошти не надходять. Лише за офіційним даними заборгованість по сплаті пайової участі на сьогодні складає 1.8 млрд гривень при щорічних надходженнях близько 160 млн. Нова система дасть чітке розуміння та можливість контролювати витрати на інфраструктуру та покаже, як девелопери впливають на розвиток міста.

Проект спільно розробили такі неурядові організації, як Центр економічної стратегії, Реанімаційний пакет реформ, Easy Business. В проекті закладені найуспішніші міжнародні практики містобудівної діяльності та оптимальний механізм адміністрування дозволів на будівництво в частині фінансування розвитку та оновлення інфраструктури міста.

До розробки також долучились Офіс ефективного регулювання – BRDO, Американська торгівельна палата, Європейська Бізнес Асоціація, Комітет з нерухомості та будівництва Асоціації правників України та інші.

Повний текст пропонованого порядку розрахунку пайового внеску

Фото згори: socportal.info

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

30 січня

«Почайна» замість «Петрівки» : профільна комісія...

825 0 59
03 серпня

Піар-акція закінчилася: на вулиці столиці...

1743 0 173
10 грудня

Депутати ВР та Київради від «Об’єднання...

774 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!