Ольга Балицька: Деякі історичні забудови Києва можуть бути зруйновані через недосконалий план зонування

841 0 116

Терміни громадських слухань щодо центральної планувальної зони Києва необхідно продовжити і спрямувати їх на реальне обговорення і врахування інтересів мешканців столиці.

Про це повідомила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька.

Наразі громадські слухання заплановані до 31 січня 2016 року.

На її думку, проект Плану зонування території («Зонінгу»), з яким можна ознайомитися на сайті Департаменту містобудування та архітектури, має низку недоліків, неузгоджень, що неоднозначно сприймається як пересічними киянами, так і провідними експертами архітектурно-будівельної галузі.

«Наявність цілої низки неузгоджень, недоліків, абсолютно незрозумілих та відверто «дивних» положень, а також період зимових свят, обраний для його поспішного громадського обговорення, викликають суспільний резонанс. Виникає обґрунтоване побоювання наявності корупційної складової і бажання негайного «узаконення» сумнівного будівництва, а також надання зеленого світла для нових захоплень земель у центральній частині Києва», – переконана депутат.

Зокрема, проект був розроблений не на основі чинного Генерального плану Києва до 2020 року, а на основі неприйнятного проекту Генплану-2025. Це суперечить чинному законодавству, оскільки, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», план зонування території розробляється на основі чинного Генплану. Крім того, проект Генплану-2025 негативно сприймається територіальною громадою міста та професійними експертами через його технічну недосконалість і відверто корупційну складову, «узаконення» сумнівних землевідведень у зелених зонах, навколо пам’яток архітектури, впритул до житлових будинків тощо.

київ-у-снігу

Фото: Adam Baker / Flickr

«Прийняття проекту в тому вигляді, в якому він є зараз, спричинить порушення історичної архітектурної моделі Києва та стане однією з підстав виникнення в столиці інженерно-транспортного інфраструктурного колапсу. Деякі історичні забудови міста будуть зруйновані, громадські зони та зони відпочинку будуть забудовані, а «корки» на дорогах стануть ще більшими», – пояснює Ольга Балицька.

Депутат вважає, що основою «Зонінгу» повинен стати Історико-архітектурний опорний план Києва, який спрямований на захист історико-культурних ареалів. Крім того, Ольга Балицька пропонує продовжити терміни громадських слухань, із залученням представників територіальної громади Києва, експертів з питань містобудування, архітектури та землекористування, провідних іноземних фахівців, представників міжнародних організацій, зокрема, ЮНЕСКО. Також провести незалежну професійну експертизу проекту, з обов’язковою участю незалежних українських та міжнародних експертів, представників міжнародних організацій, зокрема, ЮНЕСКО.

«В такому разі розробка та узгодження проекту «Зонінгу» Києва стане реальним діалогом представників влади з громадськістю, а не фікцією, яка запроваджується на очах жителів столиці. «Зонінг» є надзвичайно важливим для майбутнього нашого міста. Сьогодні у киян є шанс зберегти та примножити красу м. Києва» – зазначає Ольга Балицька.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

18 жовтня

НЕДОЛІКИ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО УПРАВЛІННЯ...

1713 0
20 жовтня

У Київраді пропонують оригінальний спосіб...

809 2 23
21 вересня

У Святошинському районі Києва з’явиться новий...

1216 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!