Дмитро Беспалов: Головними забруднювачами повітря столиці є не заводи і фабрики, а автотранспорт і природні пожежі

Екологічний стан Києва з кожними роком стає гіршим, особливо це стосується чистоти повітря столиці заявив експерт, радник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Дмитро Беспалов.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення повітря в Києві досить високий і перевищує допустимі середні показники. Рішення цієї проблеми залежить від самих киян, а також міської політики.

Як зазначив експерт, головними забруднювачами повітря столиці є не заводи і фабрики, а автотранспорт і природні пожежі. За словами Беспалова, у Києві на вулицях одночасно перебуває не менше 0,5 млн активних автомобілів, не рахуючи громадський транспорт і сезонні сплески.

Фото: Sergey Galyonkin / Flickr

Фото: Sergey Galyonkin / Flickr

«Найбільш забрудненими районами є Дніпровський і Дарницький райони. Високий рівень концентрації шкідливих речовин у повітрі  спостерігається в центрі – на Бесарабці, де завжди скупчується велика кількість транспорту через постійні затори. Крім того, цьогорічні літні горіння торф’яників, що призвели до смогу в столиці, у рази підвищили рівень забруднення повітря», – зазначив Беспалов.

«Немає нічого гіршого для екології, ніж рух стоп-старт в тягучці перевантаженою вулицею. І ми всім цим дихаємо», — визнає він, підкреслюючи, що забруднене повітря – один з чинників підвищення рівня смертності.

Щоб змінити ситуацію, необхідно, на думку Дмитра Беспалова, по-перше, розвивати громадський транспорт. Зокрема, опорні мережі (метро, трамвай, міська електричка) і підвізні (автобуси, тролейбуси, маршрутки та ін.). По-друге, робити піар-заходи, розвивати car-sharing, будувати велоінфраструктуру, провадити послідовну політику в сфері паркування та регулювати доступ для авто в центр.

«Городяни повинні зрозуміти, що заходи з обмеження легкового автомобіля — вимушені та виправдані. Тоді дадуть плоди і всі вище перелічені заходи»

Киянам властива так звана «автомобільна залежність». Коефіцієнт користування автомобілем для Києва сягає 0,88. Тобто 88% власників авто оберуть як засіб пересування саме «легковик», а не громадський транспорт.

В той же час, за словами Беспалова, якщо хоча б  5% водіїв відмовляться користуватися автомобілем на користь громадського або велотранспорту, навантаження на вулично-дорожню мережу зменшиться на 15-20%.

Фото згори: Roman Cherednychenko / Flickr

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

02 серпня

Вберегти Андріївський узвіз від...

1473 0 1693
26 квiтня

Депутат столичної “Самопомочі” ініціював...

551 0 29
08 лютого

«Самопоміч» оскаржить в суді бездіяльність ЦВК...

890 0 249

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!