Київ – Торонто – Київ. Блог Сергія Гусовського

В перерві між пленарними засіданнями Київради мав робочу поїздку до найбільшого промислового і фінансового центру Канади – Торонто. Повернувся в Київ з чітким усвідомленням, що досвід цього успішного міста нам варто вивчати ретельно і уважно. Вивчати і користуватися.

Торонто – четверте за кількістю населення місто у Північній Америці після Мехіко, Нью-Йорку та Лос-Анджелесу. Як і в Києві, там повним ходом іде будівництво. Водночас розвивається місто абсолютно збалансовано і гармонійно. На відміну від нашої столиці, в Торонто не помітні проблеми з паркуванням чи перевантаженістю доріг. Там ніхто не скаржиться на недостатню кількість шкіл, дитячих садків або лікарень. Всього вистачає, і все прораховано. Якщо коротко, запорука цього балансу – це якісно напрацьована комунікація між міською владою та мешканцями і чітке планування. Появі будь-якого будівництва там передує діалог муніципалітету та громади, вивчення суспільної думки, проведення досліджень та серйозне планування. Ситуації, коли звели багатоповерхівку, але «забули» про об’єкти соціальної інфраструктури (як це часто буває у нас), там неможливі в принципі. Гарний приклад серйозного підходу до планування – одна з екологічних програм, над реалізацією якої наразі працює міська влада. Розписаний до 2050(!) року комплекс заходів має забезпечити зменшення викидів парникових газів на 80%. І знаєте, у мене немає жодних сумнівів, що програму цю реалізують цілком і повністю.

Будучи оптимістом, я вірю, що і в Києві колись почнуть планувати на десятиріччя вперед, враховувати думку громади та розвивати місто, де пануватимуть мешканці, а не забудовники.

Джерело: Метроплюс

Читайте також:

02 червня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

981 0
20 грудня

Столична «Самопоміч» проти ДПТ, що не враховують...

369 0
12 червня

Відновити роботу майже 40-ка дитсадків: комісія з...

299 0 18

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!