Бюджет столиці будуть приймати за новими правилами: зареєстровано бюджетний регламент Київради

Депутати столичної «Самопомочі» спільно з колегами з інших фракцій, розробили і зареєстрували проект рішення про затвердження бюджетного регламенту Київради. Документ покликаний зробити використання коштів громади ефективним та прозорим.

Про деталі зареєстрованого документу стало відомо під час прес-конференції в Українському кризовому медіа центрі, яка відбулася 20 липня.  Як пояснив один із співавторів проекту рішення, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський, бюджетний регламент – це документ, який надасть можливість запровадити прозору та чітко регламентовану процедуру прийняття міського бюджету, якої донині не існує.

«Ми працювали з широким експертним середовищем, аби вийти на той документ, який представляє найбільш сучасні форми контролю за формуванням бюджету Києва. Ми впевнені: це рішення продовжить шлях якісних реформ і дозволить громаді впливати на формування бюджету», – зазначив Гусовський.

Співавтор документу, депутат столичної «Самопомочі» Олексій Руденко заявив, що відповідно до бюджетного регламенту, процес формування бюджету розпочнеться заздалегідь – не в жовтні чи грудні, як це відбувається зараз, а в травні. Зокрема, до 15 травня КМДА повинна буде подати проект про основні напрями бюджетної політики (охорона здоров`я, освіта, транспорт тощо) на плановий і два наступні роки.

Читайте також: У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про столицю України – місто Київ»

«Мова йде про документ, який кристалізує основні напрямки, які ми маємо розвивати. Після цього ми даємо 1,5 місяці громаді, експертам, комісіям, фракціям для його обговорення. Зауважу, що всі матеріали проекту будуть публікуються на загал. Лише після цього, до 30 липня цей документ про пріоритети має затвердити Київрада. У випадку якщо Київрада його не затверджує, але експерти і громада підтримують, документ все одно проходить по так званій «мовчазній згоді», – зауважив Олексій Руденко.

Депутат наголосив й на тому, що бюджетний регламент визначає ліміти видатків для розпорядники коштів (для тих, хто користуватиметься грошима). Важливо, що при підготовці бюджетних запитів, розпорядники не можуть попросити більше встановленого ліміту.

«Ще одна новація, яку ми пропонуємо – ми хочемо відійти від традиції, коли на комісії з питань бюджету з’являється велика кількість усно озвучених поправок, які згодом перетворюються на зміни до бюджету. В той час, раніше прописані пропозиції часто ігноруються. Ми пропонуємо, аби будь-яка поправка до проекту бюджету подавалася у чіткій формі і в конкретні терміни», – відзначив Руденко.

Запровадження бюджетного регламенту підтримує експертне середовище. Зокрема, Реанімаційний пакет реформ.

«Цей документ дозволить підвищити прозорість, підзвітність рішень, які приймаються в міськраді. Окрім того, він надасть можливість громадянам для участі в процесі прийняття цих рішень», – зазначив експерт РПР Київ/Муніципальний розвиток Іван Сікора.

Своєю чергою, один з розробників бюджетного регламенту, юрист столичної «Самопомочі» Іван Яговенко проінформував, що документ має з’явитися в порядку денному однієї з найближчих сесій Київради, яка відновить свою роботу у вересні.

Детально ознайомитися з проектом рішення про бюджетний регламент можна тут.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

16 липня

«Перерахунок пенсій»: «Самопоміч» запускає...

3013 0 270
07 березня

Сергій Гусовський про чергову спробу скасування...

1308 0
13 лютого

Публічні закупівлі або PROZORRO по-київськи

1001 0 19

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!