Депутатам Київради має надаватися вичерпна інформація про бенефіціарів компаній, які претендують на комунальну землю – Ольга Балицька

Інформація про кінцевих бенефіціарних власників компаній, що претендують на отримання комунальної землі в Києві, повинна надаватися депутатам міськради у повному обсязі згідно з найвищими європейськими стандартами.

Про це заявила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька під час засідання постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 23 січня. Відповідне обговорення відбувалося в рамках підготовки до другого читання рішення Київради «Про надання інформації стосовно кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва» за поданням Олега Макарова, Ольги Балицької, Леоніда Антонєнка та Андрія Осадчука.

Під час розгляду документа Ольга Балицька нагадала, що відповідно до вимог чинного законодавства усі товариства зобов’язані оприлюднювати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників у відкритому Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Разом з тим, на практиці такі відомості часто відсутні.

«Оприлюднення інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників передбачене і міжнародним законодавством, і законодавством України. Але чомусь ця норма досі не виконується», –  зауважила депутат. «Для досягнення максимальної прозорості та мінімізації корупційних ризиків інформація про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб-заявників має обов’язково вказуватись у пояснювальній записці до проектів рішень з питань власності і землекористування».

Читайте також: Олег Макаров: «Департамент КМДА має надавати депутатам інформацію про бенефіціарів компаній, що претендують на отримання землі в столиці»

Ольга Балицька також повідомила, що під час підготовки рішення до другого читання колеги-депутати подали до згаданого рішення дві влучні поправки. Так, правка депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Андрія Осадчука пропонує наводити інформацію не лише про бенефіціарів, а й про засновників юридичних осіб, а друга правка члена постійної комісії Київради з питань власності пропонує надавати відповідну інформацію не лише у пояснювальних записках до проектів рішень, а й у інших видах клопотань щодо комунальної власності, що надходять до постійних комісій Київради.

За результатами розгляду члени постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування проголосували обидві вказані правки та підтримали рішення в цілому. Передбачається, що нині його направлять в юридичне управління, а після цього – на пленарне засідання Київради для розгляду в другому читанні.

Нагадаємо, проект рішення про бенефіціарних власників було підтримано в першому читанні на пленарному засіданні 20 грудня 2017 року.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

15 серпня

Точка відліку – Почайна

1971 0
10 травня

Сергій Гусовський: «Ми стали свідками відродження...

1324 0 5
22 вересня

Київрада пішла на перерву через скандальну...

897 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!