Депутати «Самопомочі» в Київраді закликають до негайного створення Вищого антикорупційного суду в Україні

Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді зареєстрували проект рішення, у якому йдеться про звернення до президента України та Верховної ради з вимогою якнайшвидше забезпечити формування Вищого антикорупційного суду в країні.

Відповідний проект рішення «Про звернення депутатів Київської міської ради до Президента України та Верховної Ради України щодо необхідності створення Вищого антикорупційного суду» подали представники столичної «Самопомочі» Сергій Гусовський та Андрій Осадчук 5 жовтня.

Депутати занепокоєні ситуацією в державі, яка пов’язана зі згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Незважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення Національного антикорупційного бюро України, впровадження електронного декларування), в державі донині відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційній суд. Важливо, що Законопроект про антикорупційні суди був зареєстрований і поданий на розгляд Верховної Ради України ще в лютому місяці цього року, проте за більш як шість місяців його жодним чином не розглядали.

«Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади, протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що мають реалізовуватись безпосередньо судами», – йдеться в документі.

Аби повернути довіру суспільства до суддівського корпусу, депутати столичної «Самопомочі» закликають колег у Верховній Раді України ухвалити необхідні закони, спрямовані на повне оновлення суддівського корпусу. Останнє ж можна втілити лише шляхом створення незалежної вертикалі спеціалізованих антикорупційних судів. Аби положення антикорупційного законодавства в Україні таки реалізували, «Самопоміч» наполягає на прискоренні розгляду і ухвалення необхідних нормативно-правових актів про антикорупційні суди, а також вимагає забезпечити формування Вищого антикорупційного суду відповідно до вимог закону «Про судоустрій і статус суддів» у найкоротші строки.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

19 квiтня

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

764 0 49
26 жовтня

Столична ДАБІ зупинила незаконну «реконструкцію»...

911 0
06 жовтня

Ольга Балицька: Довгобуди в Києві мають...

544 0 53

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!