«Самопоміч» започаткувала дискусію в парламенті щодо відновлення райрад в Києві

Сьогодні під час засідання парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування народні депутати обговорювали проект Закону «Про призначення перших виборів до районних у місті Києві рад».

«Київ –  це єдине місто в Україні, де відсутнє повноцінне місцеве самоврядування. У столиці немає виконавчого органу місцевого самоврядування, який би був відповідальний  перед громадою і міською радою. Натомість ми маємо «гібрид», який не дозволяє місту розвиватися, а громаді контролювати процеси, що відбуваються в місті», – зазначила голова Київської міської партійної організації «Об’єднання «Самопоміч», віце-спікер ВРУ Оксана Сироїд.

Також вона наголосила, що масштабні проблеми, які пов’язані із витратами міського бюджету, виникають тому, що ані громада, ані депутати міської ради не можуть контролювати діяльність КМДА.

«Ми повинні забезпечити створення та повноцінне функціонування районних у місті Києві рад і їхніх виконавчих органів. Більше того, ми повинні ліквідувати РДА, які не мають тих функцій, які вони повинні здійснювати», – додала Оксана Сироїд.

Варто зазначити, що усі члени Комітету підтримали пропозиції представників «Самопомочі» щодо відновлення райрад у Києві та дійшли згоди щодо необхідності комплексного обговорення даного питання на наступному засіданні Комітету.

Коментуючи обговорення, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Сергій Гусовський підкреслив, що відновлення райрад та розподіл повноважень між ними та міською радою є серйозним питанням, яке потребує часу на консультації та дискусії між представниками політичних сил та громадою.

«Ми вважаємо, що вибори до райрад мають бути проведені разом з черговими місцевими виборами, тобто восени 2020 року. Переконаний, 3 роки – достатній термін для того, аби досягти порозуміння між усіма зацікавленими сторонами», – резюмував Сергій Гусовський.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

25 квiтня

У Києві оголосять конкурс на створення парку на...

614 0 64
20 листопада

“Спортивна школа “Маяк” не має стати місцем...

500 0 58
31 травня

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

791 0 29

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!