Дмитро Стрижов: Києву потрібні нові центри олімпійської підготовки

За останні 4 роки спостерігаю позитивну динаміку збільшення кількості людей різного віку, які займаються спортом. Кожен спортивний захід збирає тисячі спортсменів-любителів, що свідчить: займатися спортом стає модно! Однак, спортивна інфраструктура в Києві не дозволяє тренуватися так якісно, ​​як хотілося б. Візьмемо для прикладу підготовку до триатлону. Якщо з біговою частиною в Києві склалося, то з велотрасами, придатними для тренувань, на жаль, маємо «повний провал» (безпечних маршрутів на шосе донині немає).


За рахунок комерційного сегменту маємо трішки кращу ситуацію з плаванням. Басейни в фітнес-центрах довжиною у 25 метрів дозволяють організувати там тренувальний процес. Та, на жаль, такі спорткомплекси не завжди по кишені батькам майбутніх чемпіонів. Тим паче, готуватися до змагань зручніше в 50-ти метровому басейні. А муніципальних споруд з басейнами такої довжини в Києві всього два: «Юність» і «Палац підводного спорту». До того ж, час у цих басейнах розписаний похвилинно між ДЮСШ, спортсменами і любителями. Останнє призводить до того,  що коли спортсмени відпрацьовують вправи у плавальних лопатках,  через велику кількість людей на доріжках, існує загроза травмуватися.


За 26 років незалежності України в Києві не побудували жодної спортивної споруди, в тому числі і басейну. І хоча за останні п’ять років ми спостерігаємо позитивну тенденцію щодо реконструкції спортивних комплексів, це не свідчить про створення додаткових тренувальних баз. Вдумайтеся: за 26 років масштаби Києва збільшилися майже в два рази (як за кількістю житлової /нежитлової площі, так і за кількістю населення), а тому побудованих раніше спортивних споруд не вистачає для такої кількості людей. Більше того, ці спорткомплекси морально і технічно застарілі (не беру до уваги функціонуючі, про які написав вище).


Всупереч усім труднощам, українці щорічно досягають високих результатів на міжнародних змаганнях. І це в той час, коли в Києві немає жодного басейну, який відповідав би вимогам міжнародного рівня.

Існує закономірність: розвиток і високі результати професійного спорту тягнуть за собою інтерес у любителів (розвиток аматорського спорту). За словами відомих тренерів, після чергових завойованих медалей на олімпіадах, з початком нового сезону в басейни вишиковуються черги з дітвори, натхненної перемогами олімпійців. Все це означає, що виховуючи олімпійських чемпіонів, ми збільшуємо кількість спортсменів-любителів і тим самим робимо націю здоровішою.


Насправді, за бажання у Київської влади, питання спорткомплексів та басейнів можна вирішити. Так, на вулиці Тростянецькій, 60 є місце, яке можна використовувати на благо громадськості та розвитку спорту. Там можна побудувати сучасний центр олімпійської підготовки з басейном, здатним прийняти змагання міжнародного рівня, а також льодовою ареною, біговою інфраструктуруою, залом для боротьби, акробатики та ін. Та нині ходять чутки, що на цьому місці хочуть побудувати чергові комерційні тенісні корти. Ще раз наголошую: місце під тренувальну базу є, гроші в бюджеті Києва, якщо пошукати, теж є… Залишилося лише проявити активну громадську позицію і порекомендувати владі працювати в інтересах її виборців. Це стосується всіх, кому не байдуже спортивне майбутнє і здоров’я української нації.


Протягом цього тижня планую звернутися до столичного міського голови  Віталія Кличка і олімпійського чемпіона Вадима Гуцайта з проханням посприяти у виділенні землі та засобів на будівництво центру олімпійської підготовки. Всіх, кому небайдужа доля українського спорту, запрошую до співпраці. Зокрема,  ви можете увійти в робочу групу, яка вивчатиме і реалізовуватиме це питання. Також ви маєте можливість надсилати свої пропозиції і ідеї, які приймаються на електронну пошту dmytro.stryzhov@gmail.com.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

19 березня

Запрошуємо на звіт до 100 днів роботи фракції...

1827 0
06 липня

КМДА надала депутатам для затвердження «липові...

1222 0 65
09 вересня

Транспортну систему Києва реформують фахівці...

1349 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!