«Об’єднання «Самопоміч» не підтримувало антиекологічний ДПТ Голосіївського району

946 0 65

Ухвалений міськрадою детальний план територій у межах вулиць Заболотного, Лебедєва та Метрологічна у Голосіївському районі сприятиме знищенню унікальних зелених зон та забудові біля парків Пирогово та Феофанія.

Сьогодні, 21 липня, на засіданні Київської міської ради був ухвалений детальний план територій деяких вулиць Голосіївського району. Рішення спочатку намагалися внести в порядку невідкладності, однак голосів не вистачило. Проте, по ходу засідання, проект рішення повторно винесли на голосування й проштовхнули. Не дивлячись, на значні екологічні небезпеки, які несе ДПТ, його підтримали 64 депутати. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» повним складом не підтримала таке рішення.

Варто відзначити, що наш депутат Олеся Пинзеник на попередньому засіданні Київради 14 липня публічно вказала на недоліки проекту, зокрема, забудову в безпосередній близькості до парків Феофанія та Пирогово, а також знищення 8 га унікальної «горіхової плантації». Тоді проект ДПТ був ухвалений за основу та відправлений на доопрацювання. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» від голосування утримувалася.

Окрім того, Олеся Пинзеник єдина з усіх депутатів міськради подала на земельну комісію правки до проекту ДПТ під час доопрацювання. Зокрема, вона пропонувала прибрати з проекту рішення забудову в безпосередній близькості біля парку «Голосіївський» та зберегти горіхову плантацію. Земельна комісія частково підтримала пропозиції нашого депутата, забравши з плану два проекти житлових будинків (на перетині вулиць Академіка Тронька та Проектної-4) та зберігши лише 2 з 8 га горіхової плантації. Інші пропозиції депутата були відхилені.

Горіхова плантація в Голосіївському районі містить 10 видів та близько 20 форм родини «горіхові». Подібна за розмірами, кількістю видів та значимістю колекція відсутня в Європі дотепер. За останній рік на території плантації спостерігається природне відновлення видів.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримує розвиток містобудування в столиці, проте не ціною цілісності природного ландшафту, зелених зон та унікальних насаджень. Не кажучи вже про те, що ухвалений ДПТ не відповідає Генплану. Ми продовжуватимемо захищати зелені зони міста всіма доступними легальними методами.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

13 березня

У Київраді пропонують повернути у власність...

817 0 91
13 травня

Засідання ТКК Київради щодо скандального...

1370 0 35
15 квiтня

Київрада затвердила ДПТ Биківні

963 0 9

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!