Естетика та антикорупція: Київрада прийняла революційне рішення щодо встановлення вивісок

2314 0 1671

Відтепер підприємцям не потрібні дозволи для встановлення вивісок. В той же час, нові правила містять чіткі вимоги, порушення яких може призвести до демонтажу.

У четвер, 20 квітня, Київська міська рада підтримала проект рішення «Про затвердження Порядку розміщення вивісок у місті Києві». Дану ініціативу підтримало 80 депутатів Київради.

Зазначимо, що діючий до останнього часу порядок був недосконалим та не відповідав вимогам законодавства. Так, він не містив чітких вимог, що призводило до ситуацій, коли підприємці встановлювали вивіски на свій смак, часто нехтуючи міською естетикою.  Крім цього, процедура отримання дозволу на розміщення вивісок була ускладненою, займала близько 6 місяців та містила корупційні ризики. Нарешті, процедура передбачала отримання дозвільного документу – Паспорту на розміщення вивісок, що заборонено законодавством України у сфері дозвільної системи.

За словами автора проекту рішення, депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Сергія Башлакова, нововведення є революційними. «Для розміщення вивісок в столиці відтепер не потрібні дозволи – правила набули повідомчого характеру. Іншими словами, бізнесмени зможуть встановлювати вивіски, просто поставивши міські служби до відома. А це значно зменшує корупційні ризики.  Є і інший аспект – естетичний. Нові правила сприятимуть поліпшенню зовнішнього вигляду столиці, насамперед, збереженню історичного центру міста», – зазначив депутат.

Так, відтепер діятиме заборона на вивіски у вигляді світлових табло, моніторів і біжучих рядків в історичних частинах міста. Додатком до рішення Київради є ілюстрований Посібник розміщення вивісок, що наочно допомагає підприємцям зрозуміти основні вимоги до вивісок.

Важливо також, що нові правила спрощують процес встановлення вивісок. Новоприйняте рішення передбачає скасування дозвільного принципу: кожен підприємець зможе встановити вивіску, просто повідомивши про це уповноважені органи. Протягом 10 робочих днів приймається рішення про відповідність або невідповідність вивіски вимогам Порядку. Якщо вивіска відповідає вимогам, вона підлягає внесенню до електронного Реєстру. Якщо ж правила порушено, заявнику направляється повідомлення із зазначенням чіткого переліку невідповідностей та рекомендацій, і строків по їх усуненню. У разі, якщо і після цього вивіска не буде приведена до встановлених норм, вона підлягає демонтажу.

Нові правила встановлюють також перехідний період, відповідно до якого паспорта на розміщення вивісок є дійсними до закінчення строку їх дії, але не довше ніж рік з моменту набрання чинності вищезгаданим рішенням Київради. При цьому, вже існуючі вивіски мають бути приведенні у відповідність до вимог нового порядку протягом року з моменту набрання чинності рішення столичної міськради.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

26 квiтня

Депутат столичної “Самопомочі” ініціював...

550 0 29
26 травня

«Об’єднання «Самопоміч»: рік фракції у...

3719 0 46
07 грудня

Сергій Гусовський про громадське обговорення...

560 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!