Гаряча вода: як “нагріти” киян

Цього року кияни знову сидітимуть без гарячої води та водночас отримають удвічі більші платіжки. Сьогодні Ольга Криворучко розповідає, чому так сталось, хто має намір “нагріти” киян та як вберегтися від свавілля влади і олігархів.

Є українська недобра традиція – кожен мер Києва має щороку потримати людей у водяній облозі. Навіть наявність бойлеру в квартирі не гарантує свободи людини від олігархів. Кияни, виходячи з одного рабства, потрапляють в інше. Прикладом тому є тарифи за газ, в період відсутності гарячої води. Вони  є завищеними і не враховують того, що люди в квартирах можуть мати електричні бойлери.

Найбільш поширеним поясненням відсутності гарячої води є перевірка надійності трубопроводів та підготовка до наступного опалювального сезону. Але ніхто не розповідає людям правди про те, чому ці тепломережі не були оновлені раніше та коли їх оновлять. Ніхто не пояснює, до якого року будуть такі відключення гарячої  води та у який спосіб цю проблему буде вирішено.

Відсутність стратегії вирішення проблеми свідчить про те, що ніхто не зацікавлений, щоб люди мали гарячу воду влітку. Тоді виникає природнє питання: кому ж вигідно, щоб у людей не було води та яка ціна питання?

Справжні причини 

Справжньою причиною є змова мера з олігархами. Місто Київ – єдине місто, де 80% споживачів не мають лічильників. Відсутність лічильників завжди вигідна олігархам. Вигода полягає у тому, що за відсутності лічильників люди платять за комунальні послуги за нормативами споживання. Встановлені ж нормативи споживання є в 1,5-3 рази вищими від фактичного.

Ольга Криворучко, радниця з економічних питань віце-спікера Верховної Ради

Тобто 80% киян переплачують за комунальні послуги. Більше того, кияни переплачують тричі. Перший раз – за себе, а другий – за кожного субсидіанта (люди через свої податки оплачують субсидії для інших людей), а третій раз – коли відключають гарячу воду. За відсутності гарячої води відсутність лічильників дозволяє нараховувати споживання газу за іще у 1,5 рази більшим нормативом.

Наприклад:

  • Реальне споживання (за лічильником) не перебільшує 2 кубометри газу на 1 людину в місяць.
  • За відсутності лічильника та наявності гарячої води: 3,28 кубометри на 1 людину в місяць.
  • За відсутності лічильника і гарячої води – 5,39 кубометрів на 1 людину в місяць.

Навіщо такі завищені норми споживання олігархам? Через переплату утворюється так званий “лівий газ”. Це газ, який існує лише на папері, який реально не був спожитий людьми, але за який олігархи отримують надприбутки. Загалом щороку по усій Україні люди переплачують Нафтогазу більше 17 млрд. грн. А олігархи собі в кишені мають з “лівого газу” близько 4 млрд. гривень.

Окрім того, система тарифоутворення не відповідає вимогам часу. Під час розрахунків мала би враховуватись наявність електричного бойлеру. Далеко не всі люди у 21 столітті гріють воду на газу та миються каструльками і ковшиками в мисці, відтак підвищення нормативу споживаня газу за відсутності гарячої води просто несправедливе. Більше того, жодного разу ніхто ніколи не збирав інформацію в киян про наявність бойлерів.

Що робити? 

Встановлювати лічильники. Лічильник – це ваша зброя проти схем і  олігархів. Якби в Києві був справжній мер, який діяв в інтересах киян, то в бюджеті столиці була б передбачена комплексна цільова програма зі встановлення лічильників. Добрий мер також би ініціював питання перегляду тарифів, зокрема і в частині врахування наявності бойлерів. Оскільки ані перше, ані друге не виконується – це свідчить про те, що надіятися потрібно лише на власні сили. Та власним коштом назбирати собі на встановлення лічильників.

Реальність також свідчить про те, що в найближчі кілька років ніхто не планує вирішувати проблему щорічного відключення гарячої води. Тому, якщо ви вагаєтесь купувати чи не купувати бойлер – купуйте або беріть в розстрочку на кілька платежів. І нехай миття в мисці ковшиками залишиться в епосі СРСР.

Ольга Криворучко

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

12 березня

Найдорожча школа України

1428 0 1
15 серпня

Проект “Школа молодого дипломата”

1069 0 6
28 березня

Кияни можуть отримати доступ до єдиної інформації...

845 0 149

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!