Громадські проекти киян пропонують дофінансовувати з депутатських фондів

13 червня у секретаріаті Київради зареєстрували проект рішення, який дозволить місцевим депутатам передавати гроші зі своїх фондів на реалізацію громадських проектів.

Документ авторства депутата столичної «Самопомочі» Олексія Руденка має на меті прийняття правок, які дозволять передавати кошти з депутатських фондів на дофінансування бюджету участі. Цей демократичний процес надає можливість кожному киянину запропонувати проект, який, у випадку перемоги, буде реалізований міською владою.

Необхідність такого рішення пояснюється тим, що нині інститут громадського бюджету в столиці тільки розвивається, а тому викликає неабияку зацікавленість киян у вирішенні соціально-економічних питань міста. До прикладу, тільки в кінці 2016 року кияни подали 497 проектів, які б мали фінансуватися з міського бюджету. На їх реалізацію у 2017 році  Київрада виділила 50 млн. грн, а на реалізацію проектів 2018-го вже виділено 100 млн. грн. Попри те, що на сьогодні ці суми є найбільшими в Україні з-поміж усіх інших, які виділяють на реалізацію громадських проектів, для жителів столиці їх все одно недостатньо. Саме тому громадськість запропонувала передати частину грошей з депутатських фондів на реалізацію соціальних проектів, а Олексій Руденко підготував відповідний проект рішення, який врегульовує цю систему. До слова, частина депутатів Київради уже підтримала цю ініціативу та висловила бажання доєднатися до процесу громадського бюджетування, шляхом передачі всієї суми чи частини коштів з депутатських фондів.

Додамо, ініціатива базується виключно на добровільних засадах кожного депутата Київської міської ради, адже всі вони мають право самостійно розпоряджатися коштами зі своїх депутатських фондів.

Нагадаємо, наступними етапами «руху» цього проекту рішення буде голосування за нього членами Комісій КМР, а згодом – винесення на голосування у сесійну залу Київради.

Читайте також:

11 жовтня

Водойми Києва: ідентифікувати та зберегти

261 0 26
21 листопада

За ініціативи столичної «Самопомочі» в Київраді...

919 0 25
31 грудня

Олег Макаров: В новому році Київрада працюватиме...

469 0 76

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!