Громадський транспорт: чи є світло в кінці тунелю? Блог Сергія Гусовського

1099 0 178

Будь-яка розмова про транспортні питання Києва моментально перетворюється на розмову про транспортні проблеми. Засилля маршруток, затори, загазованість повітря, відсутність паркувального простору – цей список можна продовжувати безкінечно.

Хоча проблема є комплексною, розпочати її вирішення, на мою думку, слід саме з перезавантаження системи громадського транспорту.

Не буде перебільшенням сказати, що за останні роки в цій сфері відбулася деградація. Рухомий склад старіє, водночас немає скоординованих рухів, щоб оновлення включало, наприклад, електротранспорт. Крім того, там, де мають рухатися автобуси великого розміру, у нас їздять маршрутки. Незручні і небезпечні, вони «збирають вершки», роблячи комунальний транспорт збитковим. Водночас контроль за обігом коштів у маршрутці відсутній, а отже бюджет міста недоотримує значну частину надходжень.

Що робити? Передусім, почати оновлювати рухомий склад за рахунок електричного транспорту, включно з автобусами. Нам конче необхідний електронний квиток та контроль за тим, щоб смуги громадського транспорту використовували за призначенням. Крім цього, треба зробити ревізію маршрутів і закріпити за автобусами меншої ємності периферійні маршрути, а основні – за великогабаритними. На мій погляд, маршрутки не мають, наприклад, перетинати Дніпро.

Словом, якщо реалії сьогодення – це маршрутки, дизель, бензин, паперовий квиток і готівка, то майбутнє за електротранспортом, електронним квитком та виділеними смугами. А це прозорість, зрозумілість, передбачуваність, екологічність і сучасність. Все те, чого так не вистачає сучасному Києву.

Джерело: Метро.Плюс.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

09 листопада

Строительство на Оболонской, 29: титушки VS община

1235 0
13 грудня

Позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч» щодо...

779 0 32
23 вересня

Круглий стіл: «Новий прогресивний порядок сплати...

1828 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!