Сергій Гусовський: У райрад Києва повинен бути власний бюджет

Кияни не повинні бути заручниками того, чи домовиться голова райдержадміністрації з головою КМДА щодо виділення коштів на потреби району, чи ні. Ці проблеми мають вирішувати райради, які повинні формувати власні бюджети.

Про це під час прес-конференції на тему «Відновлення місцевого самоврядування в столиці: децентралізація влади» заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський.

«Райради Києва, вибори до яких відбудуться 27 березня, зможуть вирішити проблему віддаленості органів самоврядуванні від громади. Але для того, щоб райради були ефективними, необхідно розширити їх повноваження», – зазначив депутат.

Він нагадав, що в грудні 2015 р. представники фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді зареєстрували відповідний проект рішення. Зокрема, депутати пропонують надати райрадам такі повноваження: формування власних бюджетів та їх виконання; формування соціально-економічних програм; управління майном та комунальними підприємствами, що знаходяться в їх підпорядкуванні; міжрайонні кооперації; розвиток паркувального простору.

«В Києві, як в Європі, повинен реалізуватися так званий принцип субсидіарності. Більшість місцевих питань повинні  вирішуватися на районному рівні. Лише окремі питання – на рівні мерії або інших органів влади», – зазначив Гусовський.

Діяльність райрад, до яких буде обрано загалом 462 депутати, на його думку, дозволить з часом скоротити кількість депутатів Київради з 120 до 80. Він також наголосив, що розширити повноваження райрад необхідно до виборів.

У свою чергу, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Юрій Вахель зазначив, що райради – це можливість для киян безпосередньо брати участь в управлінні містом. Адже райони Києва більші, ніж деякі міста України.

«Райради зроблять місто більш ефективним, оскільки до управління ним безпосередньо долучаться кияни. Вертикальна центральна система управління містом, як діє сьогодні, ніколи не була успішною», – підкреслив він.

Як наголосив голова Київського міського осередку політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Максим Гапчук, вибори до райрад – це продовження політики децентралізації, реальний інструментарій для громад розпоряджатися бюджетними коштами, майном свого району. «Власний бюджет у кожного району дозволить швидко вирішувати проблеми. Більше того, це дозволить краще контролювати бюджетні кошти. Адже депутати Київради просто фізично не можуть координувати весь процес розподілу фінансів», – додав Гапчук.

За словами народного депутата, представника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Павла Костенка, повернення райрад у Києві зробить місто кращим: «Столиці України не потрібна державна вертикаль».

«У нас немає іншого шляху розвитку, окрім передачі повноважень з центру  на районний рівень, як це й передбачає процес децентралізації», – наголосив він.

Учасники прес-конференції закликали всіх бажаючих взяти участь у громадських слуханнях щодо розширення повноважень райрад, які відбудуться 27 січня у приміщенні Торгівельно-Промислової Палати України о 19.00.

Фото згори: Anton / Flickr (http://bit.ly/1Qegtdw)

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

17 липня

Чергова скандальна забудова в центрі Києва:...

1889 0 170
28 квiтня

Скандальне будівництво біля Києво-Печерської...

1532 0 61
20 жовтня

Сергій Гусовський про цільові програми

6073 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!