Сергій Гусовський: Непрозорі призначення голів київських КП – злочин з розрахунку

1453 0 261

Через корупцію київські комунальні підприємства перетворилися на джерело кишенькових коштів для можновладців, заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді Сергій Гусовський.

«Формула корупції проста – монопольна влада плюс свобода дій мінус підзвітність. Прозорі призначення голів КП можуть нівелювати цю корупційну математику», – впевнений Гусовський.

«Непрозорі призначення голів київських КП – злочин з розрахунку, а не емоційний злочин. Там ведеться тиха робота по використанню коштів бюджету на кишенькові кошти для депутатів. Лише уявіть, що за 9 місяців цього року при мільярдних бюджетах їх прибуток склав аж 20 млн. грн», – додав депутат.

Гусовський також розкритикував запропонований міською владою проект положення про конкурсний відбір кандидатів на посади керівників.

«За запропонованим проектом конкурсна комісія формується наступним чином: три людини надає мер, одну людину надає секретар міськради, дві людини надаються від профільних комісій – це вже 6 людей, які напряму залежать від більшості в Київраді. А в цілому склад комісії – це 9 людей. Рішення приймається, якщо проголосували не менше 5. Тобто люди, які напряму підконтрольні більшості , можуть унеможливити результати роботи комісії», – відзначив голова фракції.

За словами депутата, фракція «Самопомочі» в Київраді має свої пропозиції до проекту положення.

«Наша пропозиція: по-перше, немає там чого робити людині секретаря міськради, по-друге, дві людини від мера достатньо, по-третє, мають бути представники від всіх фракцій міської ради. Важливо, щоб це був відкритий процес. І рішення має прийматися більшістю від числа присутніх.», – впевнений Гусовський.

Фракція «Самопомочі» також пропонує вносити на розгляд мера лише дві кандидатури від експертної комісії, а не три, як пропонується зараз.

«Раніше йшлося, що за результатами роботи комісій має бути визначено три кандидатури, з яких обирає мер. А чому не п’ять? Наша пропозиція – це повинні бути дві кандидатури, щоб зробити відбір більш ретельним. Якщо в результаті конкурсу буде менше як двох кандидатур, він має проводитися знову, щоб була реальна конкуренція між керівниками комунальних підприємств», – підкреслив Гусовський.

«Конкурси та конкуренція – ніколи не завадять. Це точно необхідно провести на рівні комунальних підприємств. Це може змінити ситуацію у цій галузі й зробити сферу комунального господарства набагато більш прозорою», – резюмував політик.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

02 квiтня

«ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ: ПОВЕРНУТИ ВКРАДЕНЕ ЧИ ВСЕ...

1019 0
21 березня

Батьки учнів 142 ліцею Києва висунули міській...

1141 0 77
18 листопада

Самопоміч зареєструвала проект рішення, що...

2298 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!