Сергій Гусовський: Масштаби Києва передбачають, що місцевий рівень самоврядування має бути організований на рівні районів

1257 0 361

Райради – це обов’язковий крок у напрямку ефективної демократії в країні, особливо в контексті децентралізації влади, заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський.

Депутат нагадав: Дарницький район Києва за розміром такий, як Івано-Франківськ. На одній вулиці на Троєщині живе близько 100 тис. жителів – стільки, як в Ужгороді. Тому масштаби столиці України  передбачають, що місцевий рівень самоврядування має бути організований на рівні районів.

«Якщо ми йдемо до децентралізації, щоб громади керували тим, як живуть їхні вулиці та райони, то однозначно райрадам бути», – вважає Гусовський.

Він також нагадав, що в Парижі є 20 районів і відповідна кількість райрад, у Варшаві – 18, які працюють дуже успішно.

«Там існує так званий принцип субсидіарності. Він передбачає, що якщо райрада не може прийняти якесь рішення, то вона передає ці питання на вищий рівень. Але більшість місцевих питань повинні вирішуватися на районному рівні. Це питання ЖКГ, освіти, екології тощо. Це повинно вирішуватися тими, хто живе поруч з вами, а не через мерію»,  – підкреслив Гусовський.

Тому «Самопоміч» наполегливо пропонує розширити повноваження райрад, зокрема при формуванні бюджету.

«При складанні бюджету кожен район надає інформацію про те, які передбачаються надходження, та на що будуть зорієнтовані видатки. Кожен район може формувати свій бюджет і люди достеменно будуть знати, на що потрібні кошти і на що їх можуть зібрати», – наголосив він.

За його словами, «Самопоміч»  підготувала окремий проект рішення про розширення кола компетенцій райрад, в якому йдеться про кілька груп питань. Зокрема, це питання бюджету, програми соціально-економічного розвитку, ефективного управління майном територіальної громади, утворення міжрайонних співробітництва, а також контролю заслуховування керівників правоохоронних органів районного рівня.

«У райради прийдуть ті люди, кого оберуть кияни. Тому «Самопоміч» запрошує всіх, хто готовий інвестувати себе в політику, кандидуватись у депутати райрад», – резюмував Гусовський.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

01 лютого

Сім політичних сил подали кандидатури до складу...

477 0
15 липня

Родинне свято «FamilyЯ»

1402 0 1
26 жовтня

Столична ДАБІ зупинила незаконну «реконструкцію»...

1617 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!