Сергій Гусовський: «Київський Метрополітен» повинен провести незалежний аудит

683 0

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді наполягатиме на проведенні в 2016 році незалежного аудиту КП «Київський Метрополітен». Про це в ефірі програми «Столиця» на телеканалі «24» заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський.

«Наші вимоги: незалежний аудит, який, до речі, «Київський Метрополітен» попри свої обіцянки так і не провів цього року. Ми наполягатимемо, щоб у 2016 році був проведений аудит, інакше наша фракція вимагатиме зміни керівника метрополітену», – підкреслив депутат.

Він наголосив, що система управління Києвом  неефективна, зокрема,  що стосується комунальних підприємств, яких у столиці понад 400. Чимало з них дублюють функції одне одного, не надаючи при цьому якісних послуг киянам.

Тому, зазначив Гусовський, фракція «Самопомочі» наполягає на інвентаризації комунальних підприємств та оптимізації їх кількості. Для цього необхідно, перш за все, затвердити процедуру регулярного незалежного фінансово-господарського  аудиту для всіх комунальних підприємств.

Фото: Michele Ursino / Flickr

Фото: Michele Ursino / Flickr

Це стосується, в першу чергу, метрополітену.

«По-перше, повинен бути проведений аудит. По-друге, представлена програма виводу підприємства з кризи. Громадськість повинна знати, куди спрямовуються додаткові кошти, які отримує метрополітен. Якщо ми хочемо щось робити, то це має бути зрозумілим для киян: перелік кроків, щоб громада могла контролювати. Інакше ми вимагатимемо зміни керівництва КП «Київський Метрополітен», – наголосив голова київської «Самопомочі».

Сергій Гусовський підкреслив: болючий досвід підвищення тарифів на проїзд  у 2015 році, в тому числі на проїзд у метро, засвідчив, що процедура ухвалення такого рішення відбулася без дотримання норм законодавства. Фракція «Самопомочі» у Київраді ще на початку року подавала позов щодо порушення норм. Сьогодні знову йдуть розмови про підвищення цін на проїзд у метро.

«Зростання тарифів на проїзд у метрополітені – стара пісня. Ціни на проїзд можуть підвищитися через інфляційні процеси і девальвацію гривні.  Але громада повинна знати, на підставі чого формуються нові тарифи, і як підприємство використає ці кошти», – зазначив Гусовський. Тому, за його словами, необхідно прийняти положення про управління комунальними підприємствами столиці, яке запровадить стандарти управління, звітності, публічні конкурси на заміщення керівних посад та процедуру регулярного незалежного фінансово-господарського  аудиту.

Фото згори: Michael Dorokhov / Flickr

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

08 листопада

До кінця 2018 року столиця може повністю подолати...

520 0 49
13 жовтня

Срібнокільську водойму прикрашатиме зона...

2196 0
08 квiтня

Сміттєзвалище на місці майбутньої школи на...

895 0 36

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!