Інноваційне рішення Київради сприяло зростанню позицій України в рейтингу Doing Business та стало потужним кроком до подолання корупції

Різкий стрибок України у впливовому рейтингу ведення бізнесу Doing Business-2018 відбувся завдяки впровадженню Київрадою нового порядку нарахування та сплати пайової участі в столиці.

Про це повідомила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді,  автор відповідного проекту рішення  Ольга Балицька під час брифінгу в Українському кризовому медіа–центрі 2 листопада.

Депутат розповіла, що у рейтингу Doing Business-2018 Україна піднялася на 4 сходинки та посіла 76 місце, продемонструвавши найбільший ріст в категорії «отримання дозволів на будівництво» серед інших країн світу (+105 позицій).

Раніше механізм сплати цього платежу був непрозорим, складним та створював корупційні ризики. Водночас впровадження нової системи не тільки зменшило ставку пайової участі, а й дало можливість інвесторам подавати всі документи онлайн, що забезпечило прозорість процесу. Крім того, новий порядок передбачив фіксування ставки пайової участі до 4% як для житлової, так і для нежитлової забудови (до цього коефіцієнт для житлової забудови становив до 4%, для нежитлової – до 10%).

«Це небувалий результат за всю історію нашої держави. У самому звіті Doing Business-2018 зазначається, що такий результат став можливим завдяки прийнятому Київрадою новому порядку сплати пайової участі. Ці рейтинги впливають не лише на інвестиційну привабливість Києва. По-суті, впорядкувавши порядок сплати пайової участі та знизивши її ставку, ми зробили потужний крок до подолання корупції. Так, спочатку були певні дискусії щодо того, як нововведення позначаться на бюджеті, але всі хвилювання були однозначно марними, оскільки доходи міста лише за перше півріччя 2017 року вже істотно збільшилися, адже зараз, фактично, немає забудовників, які б не платили пайової участі», – зазначила Ольга Балицька.

Підтримав антикорупційні нововведення і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, який наголосив: без злагодженої роботи усіх гілок влади з громадою, ми б не отримали очікуваного результату.

«Одним із основних досягнень, які маємо завдяки цьому рейтингу, я вважаю не стільки суттєве підвищення України у ньому. Як на мене, не менш вагомим є продемонстроване нами вміння працювати консолідовано, командою, незалежно від політичних та інших уподобань. Адже серед тих, хто був задіяний у напрацюванні механізму спрощення пайової були спеціалісти з діаметральними поглядами. Однак для кожного важливим і основним був результат, який хотіли досягнути. І ми досягнули його. Спрощення порядку нарахування та сплати пайової – той важливий внесок, який зробив Київ для рейтингу Doing Business та інших оцінок, які даватиме міжнародна спільнота владі країни та міста. Чим більше буде таких кроків, тим впевненіше почуватимемося всі – і влада, і бізнес, і люди», – зауважив перший заступник голови КМДА.

Своєю чергою, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський наголосив на тому, що Київ має бути лідером у впровадженні реформ.

«Проблема значно більша і глибша, ніж те, де є Україна і Київ в рейтингах. Корупційна схема, яка працювала в столиці донедавна, призвела до того, що місто не отримувало коштів, і це тягнуло за собою дисбаланс в забудові: будувалися житлові приміщення, нежитлові приміщення, а коштів, щоб побудувати відповідну інфраструктуру було недостатньо. Тому питання боротьби з корупцією є одним із наших головних викликів. Київ має бути лідером і демонструвати, як давати собі раду і долати непрості моменти, які пов’язані з тим, що ми успадкували корупційні схеми і безвідповідальне ставлення до розвитку міста», – сказав Сергій Гусовський.

Експерт проекту PolitEyes Сергій Петров, який також взяв участь в брифінгу, наголосив, що тепер Києву слід показати своїм досвідом іншим містам України, як треба боротися з корупцією, вдосконалюючи інвестиційний клімат.

«Те що відбулося – успіх. Досвід цього проекту слід поширити по всій Україні… Всі українські міста досі знаходяться на приблизно 140-й позиції Doing Business, в той час, коли Київ – на 76-ій», – сказав Сергій Петрова.

Резюмуючи слова учасників брифінгу, експерт РПР Віталій Гриб закликав усіх присутніх продовжувати спільну роботу , аби зберегти і покращити позитивні інвестиційні тенденції в Києві та всій Україні.

Більше про те, що таке пайова участь і в чому переваги нового порядку її нарахування та сплати, читайте в блозі Ольги Балицької Перша фундаментальна реформа в історії Києва.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

04 серпня

У Київраді вирішували, як спростити життя киянам

1142 0
30 січня

«Самопоміч» вимагає гарантувати НАБУ...

394 0 28
18 жовтня

«Самопоміч» хоче зобов’язати КМДА...

524 0 39

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!