Забудова Качиного озера порушує 6 Законів України та 13 статей Земельного кодексу

1703 0 255

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під скандальну забудову КП «Житлоінвестбуд-УКБ» на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту Григоренка у Дарницькому районі було розроблено та затверджено зі значними порушеннями земельного законодавства та законів України.

Про це йдеться у відповіді Державної інспекції сільського господарства в м. Києві на лист столичної прокуратури. Відповідний документ оприлюднила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді Ганна Сандалова.

Відповідь складається з п’яти сторінок переліку порушень Законів України та статей Земельного кодексу України. Зокрема, йдеться про те, що:

  • Проект землеустрою ділянки Качиного озера, розроблений у 2013 році, не містить рішення Київради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, як того вимагають стаття 123 Земельного кодексу України (у редакції 2013 року) та статті 22 та 50 Закону України «Про землеустрій». Фактично проект землеустрою розроблений безпідставно.
  • Проект землеустрою не визначає цільового призначення земельної ділянки, як того вимагає стаття 1 Закону України «Про землеустрій».
  • Відповідно до планових матеріалів містобудівного регламенту та земельного кадастру станом на 2013 року на території забудови розташований водний об’єкт. Інститут водних проблем і меліорації НААН України в 2016 році відзначає, що водойма є старичним озером. Проект землеустрою, в свою чергу, містить лист від Інститут Генплану Києва від 2014 року, в якому йдеться, що водного об’єкту на ділянці немає, що фактично не відповідає дійсності. Варто відзначити, що згідно підпункту а) частини 1 статті 58 Земельного кодексу України озера та інші водні об’єкти належать до водного фонду.
  • Кадастровий план земельної ділянки, який містить в проекті землеустрою, не відображає інформації про межі земельних угідь, що є порушенням статті 34 Закону України «Про державний земельний кадастр».
  • Проект землеустрою не містить відомостей про наявність розробленої та затвердженої містобудівної документації (Геплану та детального плану території), яка передбачала б будівництво на території Качиного.
  • Проект землеустрою не містить погодження з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, як того вимагає стаття 186-1 Земельного кодексу України (в редакції 2013 року)
  • Проект землеустрою порушує вимоги державниї будівельних норм (ДБН 360-92).
  • Державний кадастровий реєстратор 18 грудня 2014 року зареєстрував земельну ділянку, не перевіривши відповідність документів вимогам законодавства.


качине

З повним переліком порушень (загалом це 6 Законів України та 13 статей Земельного кодексу) можна ознайомитися за посиланням.

Депутат підкреслила, що прокуратура має оперативно відреагувати на інформацію Держінспекції та вжити заходів щодо фактів порушень законодавства.

«Весь прогрес у боротьбі за збереження Качиного озера – заслуга активістів та громади Дарниці. Ми разом триматимемо на контролі подальші дії прокуратури та забудовника. Це правове та екологічне безчинство повинне бути зупинено», – відзначила Сандалова.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

04 березня

Кияни з багатоквартирних будинків будуть менше...

1641 0 50
20 жовтня

У Київраді пропонують оригінальний спосіб...

609 2 23
30 березня

Комісія Київради з питань власності...

419 0 1

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!