Катастрофа озера Гарячка: у Київраді працюють над ліквідацією золовідвалу Дарницької ТЕЦ

12 травня у Київраді відбулось планове засідання робочої групи щодо вивчення незадовільного екологічного стану і впливу на навколишнє середовище золовідвалу Дарницької ТЕЦ за участю представників громади, ТЕЦ, екоінспекції, Держспоживслужби, прокуратури, КМДА, Дарницької РДА та експертного середовища.

«Одне з головних завдань – це недопущення повторного пиління золи, як це було 25 січня та виконання плану 5-річного плану модернізації Дарницької ТЕЦ щодо поступового закриття золовідвалу на озері Гарячка», – заявила депутат столичної «Самопомочі», голова робочої групи Ганна Сандалова.

В кінцевій резолюції більшість учасників підтримала продовження дослідження ґрунтів, води та атмосфери з урахуванням нових показників. Вирішили також посилити контроль за виконанням плану від ТЕЦ та співпрацю з прокуратурою по справі щодо порушення санітарно-захисних меж території золовідвалу.

Нагадаємо, технічна водойма під назвою «озеро Гарячка», є золовідвалом Дарницької ТЕЦ та потенційним джерелом екологічних загроз для людей, що живуть поруч. Останнім часом в санітарній зоні золовідвалу побудували велику кількість багатоповерхівок, а нині будують торгівельний центр прямо біля технічної водойми.

Нині в роботі перебуває розробка спільного проекту рішення щодо рекульватиції території золовідвалу в майбутньому та створення зеленої зони, тому про жодні забудови чи бізнес-проекти на озері Гарячка не може й бути мови.

Читайте також:

02 листопада

Олег Березюк про вибори в Києві

263 0
18 квiтня

Сергій Гусовський про банк «Хрещатик»

209 0
15 квiтня

Сергій Гусовський: Загибель банку «Хрещатик»...

1242 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.