Комісія з питань культури підтримала ініціативу про створення музею на Поштовій площі замість торгового центру

Постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики підтримала проект про створення музею археології та історії Києва замість підземного торгового центру на Поштовій площі.

Відповідний документ авторства голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський розглядали 19 грудня.

Проект рішення передбачає припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі ТОВ «Хенсфорд-Україна» та прийняття об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності Києва. Наступним крок – передача об’єкту у постійне користування Музею історії міста Києва. Крім цього, проект рішення передбачає укладання угоди між Музеєм історії міста Києва та Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт і проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею.

«Місто має бути інвестором і власником проекту на Поштовій площі. Тоді воно матиме право розмістити там музей історії Києва, де можна буде продемонструвати усі історичні знахідки Поштової. А разом з ними й інші археологічні знахідки, цінні для Києва і які нині зберігаються бозна-де», – зазначив Сергій Гусовський.

Нагадаємо, починаючи з 2015 року на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Наразі їх доля (як і продовження археологічних робіт) повністю залежить від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна». Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі». Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування «Громадського бюджету» – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

13 квiтня

Сергій Башлаков ініціював негайно демонтувати...

379 0 119
21 березня

Круглий стіл «Місту Київ – ефективну стратегію...

523 0 21
20 жовтня

О чем молчат кулуары Киевсовета

779 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!