Костянтин Богатов: Київрада заохочує корупцію принципом «мовчазної змови»

Київська міська рада в «потрібних питаннях» працює за принципом «мовчазної змови», заохочуючи корупцію навколо земельних питань у столиці.

Про це заявив депутат столичної «Самопомочі», член комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київради Костянтин Богатов, коментуючи церковно-земельну аферу навколо річки Почайна у Києві. Йдеться про можливе незаконне будівництво багатоповерхівки поблизу водойми, де першопочатково мала бути недоторкана рекреаційна зона.

Днями столичні журналісти викрили можливу земельну аферу біля річки Почайна, до якої причетні представники церкви і чиновники: рекреаційну зону біля водойми хочуть забудувати. Зокрема, раптово створена парафія української автокефальної православної церкви попросила біля річки місце для зведення свого кафедрального собору. Згодом з’ясувалося – церква запропонувала цю землю забудовнику, який має намір звести там багатоповерхівку.

Костянтин Богатов розповідає, що не так давно Київрада проголосувала за створення парку «Почайна», і відтоді кияни сподівалися на реалізацію цієї ідеї. Створення рекреаційної зони мало б відбуватися в кілька стадій. Перша – вибір території, на якій хочуть створити парк, друга – визначення комунального підприємства, яке стало б балансоутримувачем землі. Третя стадія – проектування, будівництво, запуск і експлуатація. Депутат згадує, що при землевідведенні комунальному підприємству у Київради виникли труднощі, пов’язані з тим, що на сусідню територію почала претендувати парафія УАПЦ.

«Департамент земельних ресурсів не випадково не додавав нам повної інформації про територію, де річка впадає в гирло. І коли ми знаходились в стані міжнародного архітектурного конкурсу, вирішили, що зробимо основне, а решту потім допрацюємо. Нам принципово було важливо зберегти ці 1076 метрів історичного русла легендарної водойми, які виявили шляхом накладання різних карт (карти Ушакова, аерофотозйомка часів німецької окупації і сучасні карти). Адже при проведенні архітектурного конкурсу, міжнародні експерти вказали нам на русло річки (затоку Вовкувату) як на дуже принципове приєднання до парку», – зазначив Богатов.

Відтак, депутат подал до Київради проект рішення щодо приєднання цього шматочка до парку Почайна, після чого розпочала історія, яка отримала широкий резонанс:

«В департаменті земельних ресурсів відповіли, що вони не узгоджують відведення цієї ділянки під парк, оскільки там вже формується землевідвід під релігійну громаду. Нас це глибоко здивувало, оскільки займаючись парком, ми уважно дивилися на все, що пов’язано з оболонськими зеленими територіями, і я точно знаю, що рішення про передачу цієї землі не проходило через Київраду. Згодом з’ясувалося: це рішення отримали за принципом мовчазної згоди. Цей принцип від початку задумувався як правильна річ, але потім інструмент стали застосовувати не лише для благих, а, не побоюсь таких слів, «корупційних» цілей», – прокоментував ситуацію Костянтин Богатов.

Суть вищезгаданого принципу полягає в тому, що будь-який громадянин, може звернутися за дозволом на оформлення землевідводу, і якщо місцевий орган влади (такий як земельна комісія чи департамент земельних ресурсів) протягом 30 днів не відповідає на звернення відмовою чи згодою, то це автоматично означає позитивну відповідь за замовчуванням.

«Ніби й добре з точки зору усунення чиновницького свавілля, але насправді зараз все це відбувається іншим чином. Департамент і комісія уважно все відслідковують і встигають всім відповісти відмовою чи то згодою. А там, де зайвий шум не потрібен – рішення проходить за мовчазною згодою, після якої тихо готують документи. Гадаю, це сумнівний підхід до оформлення землі. Такий собі спосіб «мовчазної змови», – зауважив депутат.

Таким чином, релігійна громада, за мовчазною згодою отримала дозвіл на оформлення 1,1 га землі в зоні ландшафту, що охороняється.  Та як свідчить статистика останніх років, традиційне відведення землі під церкву в столиці становило від 8 до 20-22 соток, не більше.

«Вишенькою на торті» є те, що півтора роки тому ми витримали потужну битву за цю територію, коли формувався Детальний план території. Там збиралися побудувати 25-поверхову «свічку». Але ми виявили підозрілі зміни в документації, підняли скандал і забрали житлові будинки. Але замість  «свічки» туди поставили звану «культову споруду», – розповів депутат столичної «Самопомочі».

Нині ж активісти, які ініціювали відновлення рекреаційної зони навколо Почайної помітили, що статут релігійної громади, яка претендує на землю, створений якраз у дні, коли депутати Київради заборонили зводити на цьому місці багатоповерхівку. Пізніше з’ясувалося: церква таки планує передати свої 1,1 га забудовнику.

«Ми подали свій проект рішення і відстоювали його на комісіях. На земельній комісії досить маніпулятивно, під вигаданим приводом, нас зняли і відправили на робочу групу, яка досить довго не збиралася. І в цей час з’явився сюжет, де журналіст відомого телеканалу знайшов в якийсь спосіб той лист, що підтверджував наші побоювання», – розповів Костянтин Богатов.

Після цього активісти та депутати надали розголосу скандальній ситуації. Як результат –  керівник робочої групи, на яку відправили обидва проекти рішення, що стосуються парку, нарешті зібрав засідання. На останньому вдалося розглянути проблемні питання і підтримати рішення.

«Ми добилися того, що це буде таки паркова територія.  Чи це остаточна перемога? Ще ні. Наступний етап відбудеться, коли засідатиме земельна комісія, яка повинна підтримати це приєднання і підтримати формування землевідводу на цей парк, і після того вже рішення виходить на сесію, і депутати вже мають підтримати подання проміжної робочої групии» – резюмував Костянтин Богатов.

Додамо, вибір концепції парку відбувалася на конкурсній основі. З описом проекту, що переміг, можна ознайомитися на сайті КМДА. Зокрема, навколо річки Почайна хочуть створити ландшафтний парк з красивою алеєю, яка обіграє з’єднання паркової території з озером Йорданським.

Читайте також:

22 грудня

Дайджест: тиждень “Об’єднання “Самопоміч” – Київ...

1144 0
04 липня

Позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч» щодо...

394 0 28
04 березня

Повітряні лінії електропередач шкодять здоров’ю...

380 0 21

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!