Музей на Поштовій: проект рішення «Самопомочі» розглянули всі необхідні комісії Київради

Проект рішення про створення музею археології та історії Києва замість підземного торгового центру на Поштовій площі розглянули всі уповноважені на це комісії КМР. Після проведення правової експертизи документ буде винесено на голосування в сесійну залу.

Четвертою, фінальною, комісією Київради, яка вивчала документ, стала комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

«Розгляд цього питання повинен консолідувати Київську міську раду. Це рішення не має бути пов’язане із політикою, адже це в чистому вигляді питання ставлення до нашої історії і культури», – наголосив автор проекту рішення,  голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський під час засідання «бюджетної» комісії.

Раніше проект рішення про створення музею на Поштовій площі отримав підтримку від комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування,  комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики та комісії з питань власності.

Читайте також: ПОШТОВА ПЛОЩА: ВРЯТУВАТИ СВОЮ ІСТОРІЮ ЧИ ПРОДАТИ В ТРЦ – БЛОГ ЮРИСТІВ СТОЛИЧНОЇ «САМОПОМОЧІ»

Вищезгаданий проект рішення передбачає ініціювання припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі ТОВ «Хенсфорд-Україна» та прийняття об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності Києва.

Цим документом також пропонується передача об’єкта у постійне користування Музею історії міста Києва, а також укладання угоди з Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт і проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею.

Нагадаємо, що починаючи з 2015 року на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Наразі їх доля (як і продовження археологічних робіт) повністю залежить від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна». Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі». Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування «Громадського бюджету» – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

13 жовтня

Срібнокільську водойму прикрашатиме зона...

1729 0
10 листопада

«Об’єднання «Самопоміч» – Київ запускає молодіжне...

1288 0
17 жовтня

Сергій Гусовський про політичні сили

5478 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!