На печерських пагорбах надшвидкими темпами росте черговий архітектурний монстр

Мешканці Печерська виступають проти зведення чергового будинку-монстра на печерських пагорбах. На їхніх очах в тупику вулиці Лейпцизької, на місці бані (!), зростає черговий архітектурний символ світогляду “після нас – хоч потоп”, що височитиме на тлі Дзвіниці, спотворюючи краєвид пагорбів і архітектурного ансамблю Києво-Печерської Лаври.

Замовником будівництва є ТОВ “Мрія-Плюс”, підрядниками –  ПАТ ХК “Київміськбуд” та ТОВ “Ягуар”.

Соціальна напруга досягла краю, коли забудовник вирішив прокласти теплотрасу через прибудинкову територію сусідніх будинків, вирубавши при цьому сорокарічні дерева. Мешканці району неодноразово звертались із скаргами до Печерскої РДА, КМДА, правоохоронних органів, але їхній голос так і не було почуто. Тим часом будівництво продовжувалось надшвидкими темпами.

manoylenko

Депутати від “Об’єднання “Самопоміч” виступили на захист мешканців від будівельного свавілля. Депутатами Київради Н. Манойленко, С. Гусовським та А. Осадчуком, а також народним депутатом П. Костенко було надіслано понад 30 запитів до КМДА, ДАБІ, Мінкульту з метою витребування пов’язаних із скандальним будівництвом документів.

Три місяці листування та  кропіткої праці із збору та аналізу інформації, і картина злочину стала зрозумілою. Виявляється, будинок зводиться без передбаченої законодавством документації та на підставі незаконно виданих Містобудівних умов і обмежень (МУО). Зокрема, відсутнє історико-містобудівне обгрунтування (ІМО) проекту забудови, а МУО містить посилання на ІМО від 2007 року, що розроблялось для іншого проекту і за давністю втратило чинність. Крім того, МУО містить ряд положень, що суперечать чинному Генплану м. Києва та низці державних будівельних норм, зокрема тих, що регламентують щільність забудови. Дозволена МУО висотність – 17 поверхів – майже вдвічі перевищує максимальну дозволену для цієї місцевості (27 метрів від землі, тобто 8 поверхів за висоти поверху 3,3 м).  Реалізація проекту призведе до транспортної та екологічної катастрофи в мікрорайоні, вкрай негативно вплине на якість життя мешканців навколишніх будинків, на нормальне функціонування Києво-печерського ліцею №171 “Лідер”, завдасть непоправної шкоди історичному та природному ландшафту печерських пагорбів, призведе до спотворення вигляду Києво-печерської Лаври з Лівого берегу, вчергове поставивши заповідник під загрозу виключення із списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Одразу після з’ясування вищезазначених обставин депутатами від “Самопомочі” було подано заяви про кримінальне правопорушення до Генеральної прокуратури та Національної поліції.  За результатами розгляду заяв порушено кримінальні справи за ч.2 ст.366 та ч.1 ст. 364-1 ККУ.

 “Ми взяли під контроль розслідування цих кримінальних справ і не дозволимо їі “припасти пилом”. Постійно надсилаємо звернення та додаткові матеріали, що доводять незаконність забудови. Оскільки будівництво ведеться надшвидкими темпами і шкода від нього зростає кожного дня, ми подали клопотання про накладення заборони на проведення будівельних робіт до закінчення розслідування. Намагаємось стримувати мешканців від блокування будівництва та актів громадянської непокори, але якщо жоден інший засіб не подіє – готові виходити на пікети разом з ними. Будівельному свавіллю у місті необхідно покласти край!” – зазначила Наталія Манойленко.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

15 березня

Зупинити скандальне будівництво на Микільській...

1147 0 78
17 червня

Табачник намагається забудувати пляж у Києві

919 0
05 квiтня

Прес-конференція про перший прозорий порядок...

904 0 9

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!