Надати Поштовій площі статус пам’ятки археології національного значення – висновок комісії при Мінкультури

Експертна комісія при Міністерстві культури України рекомендує Мінкульту звернутися до Кабміну з вимогою надати Поштовій площі статус пам’ятки археології національного значення.

Відповідне рішення прийняли під час засідання вищезгаданої комісії 8 серпня.

Питання щодо включення Поштової площі до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією “пам’ятка археології національного значення” розглядалося спільно з громадою Києва, провідними спеціалістами-археологами та представниками влади.

За словами керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергія Гусовського, який був присутній на засіданні комісії, відповідне рішення є важливим кроком в боротьбі за збереження історичної спадщини на Поштовій площі. Тому депутат закликав представників Мінкульту зробити все можливе для захисту археологічних розкопів на Поштовій.

Після тривалого обговорення учасники зійшлися у висновку: Поштова площа повинна отримати статус пам’ятки державного значення. Адже лише на частині території розкопу (1300 кв. м з 2714 кв. м.) вже знайшли багато цінних історичних знахідок, датованих ХІІ-ХІХ ст. За словами Директора Центру археології Києва при Інституті археології НАН України Михайла Сагайдака, зберегти решту історії вдасться лише за умови надання статусу пам’ятки Поштовій площі. Це посилить позицію громади, яка вимагає не допустити будівництво торговельного центру на місці розкопок.

“Будівельники вже зруйнували майже 3000 кубічних метрів культурного шару”, – розповів археолог.

Читайте також: Верховна рада підтримала створення музею на Поштовій площі

В результаті, члени експертної ради напрацювали рекомендацію, яка передбачає надання Поштовій площі статусу пам’ятки археології національного значення. Це допоможе вберегти цю частину історичного Києва від забудови і дозволить археологам продовжити проводити там розкопки.

По завершенню заходу, заступник міністра культури України Тамара Мазур зазначила, що через 1,5-2 місяці буде готовий відповідний урядовий проект щодо Поштової площі.

Нагадаємо, 21 червня під час пленарного засідання депутати Київради підтримали проект рішення, що передбачає ЗБЕРЕЖЕННЯ І МУЗЕЄФІКАЦІЮ АРТЕФАКТІВ, знайдених під час розкопок на Поштовій площі і створення на цьому місці музейного закладу. Пізніше депутати столичної «Самопомочі» зареєстрували окремий проект рішення, який ПЕРЕДБАЧАЄ ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ із забудовником на Поштовій. Очікується, що 13 вересня його розглядатимуть депутати під час пленарного засідання Київради.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

19 квiтня

Зберегти Андріївський: Київрада підтримала в...

325 0 52
18 жовтня

Комісії Київради підтримали ініціативу...

1186 0 27
10 лютого

12 лютого Сергій Гусовський проведе відкритий...

454 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!