НАТАЛІЯ ШУЛЬГА: “ГРИВНЯ НА РІК: ПРИВАТНІ ШКОЛИ І ДИТСАДКИ ПОВЕРНУЛИ В ПРАВОВЕ ПОЛЕ”

1599 0

 

Після 2000 року, без аргументації та пояснень, була порушена конституційна і законодавча норма, яка забезпечує виключно державний стандарт якості освіти. І тому у нас ця сфера розвивалася не так, як це відбувається в цивілізованих країнах, заявила голова Комісії з питань освіти, науки та інноваційної політики Київради Наталія Шульга.

Київрада фактично зрівняла у правах державні і приватні навчальні заклади. За це проголосували 68 депутатів. Зокрема, було прийнято рішення дозволити приватним школам орендувати комунальні приміщення за 1 гривню на рік. Таким чином, столична влада має намір збільшити кількість місць в дитячих садках та загальноосвітніх закладах міста.

Як вплине рішення столичних депутатів на якість освіти, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла голова Комісії з питань освіти, науки та інноваційної політики Київради Наталія Шульга.

Одна гривня на рік − звідки така щедрість? Адже приватні навчальні заклади мають змогу заробляти гроші.

− Вони не заробляють гроші. Це є освітня послуга, яка забезпечує виключно державний стандарт якості освіти, що прописано в законодавстві України. І так було до 2000 року. А от після 2000 року, без аргументації і без пояснення, ця конституційна і законодавча норма була порушена. І тому у нас ця сфера не розвивалась так, як вона розвивається в цивілізованих країнах.

Приватні навчальні заклади беруть гроші за те, що діти там навчаються?

− Звичайно, беруть. Так само, як і державні, і комунальні. Державні і комунальні заклади беруть спочатку з бюджету, а бюджет складається з податків киян. Всі кияни платять податки однаково. А далі починається дискримінація, тому що одні кияни повинні двічі платити, а інші тільки один раз. І є батьки, які хочуть для своїх дітей якусь іншу форму навчання. Крім того, є дуже багато дітей з вадами розвитку, яких, як правило, не беруть в звичайні школи. І вони були в дискримінаційних умовах, це є порушенням. Ми зараз фактично повернулися до правового поля.

Тобто це все зроблено заради того, щоб збільшити кількість приватних навчальних закладів в Києві і таким чином збільшити кількість місць для навчання?

− Безумовно. В дитсадках катастрофічна ситуація, у нас вже 140 дітей на 100 місць, і держбюджет не може виділяти такі гроші. А от кияни, якщо зорганізуються, можуть. І їм треба дати хоча б трошечки розуміння, що вони в тому самому правовому полі, що і всі інші.

15 років тому ця ініціатива з орендною платою 1 гривні на рік вже діяла, але була відмінена. Чому?

− Ні, вона працювала до 2000 року, а потім припинила видавати субвенції на дітей, тому що гроші на всіх дітей виділяються, але в приватних закладах вони не отримують субвенції від держави. Тобто була подвійна дискримінація.

А чи зможе тепер столична влада корегувати вартість навчання в приватних закладах і навчальну програму?

− Ні, вона не може це робити, тому що це батьки вирішують. Тут не потрібно втручатися.

Нагадаємо, раніше приватні школи вже орендували комунальні приміщення за 1 гривню на рік, однак з 2000 року їх позбавили такого права.

 

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 вересня

Роман Андрейко ініціював фронтальну перевірку...

1241 0 12
19 квiтня

Депутати подарували Київміськбуду 10,4 мільйонів...

2076 0 12
15 березня

«Об’єднання «Самопоміч» – Київ бореться з...

653 0