Найдорожча школа України

За адресою вулиця Хорольська 19 в Києві розташована найдорожча школа в Україні. Середня загальноосвітня школа №42. Реконструкція і добудова старої двоповерхової будівлі, згідно з кошторисом, обійдеться Києву у понад 400 мільйонів гривень.

«Золота» школа

400 мільйонів – це багато чи мало для чотириповерхової школи на 1080 учнів з басейном? Давайте порівняємо. У 2018 році Мінрегіонрозвитком була розрахована середня вартість будівництва шкіл в Україні, на одне учнівське місце в середньому йде 102,7 тисяч гривень. У випадку школи №42 на одне учнівське місце має піти майже вчетверо більше коштів.

Школа №42

Школа №42 (початок березня 2019)

11 жовтня 2017 року з КП «Житлоінвестбуд-УКБ», яке очолює В’ячеслав Непоп, було підписано договір підряду. Субпідрядником виступає компанія «Фундамент», в якій працює донька пана Непопа. Prozorro характеризує «Фундамент» як ризикову компанію, зокрема тому, що «Фундамент» не брав участі у тендерних процедурах у інших компаній, окрім «Житлоінвестбуд-УКБ». Непевний характер компанії може свідчити про те, що вона суто «освоює» бюджети реально не виконуючи робіт на повну суму. Натомість освоєні кошти можуть іти як на особисте збагачення людей, залучених до тендерної схеми, так і на підживлення чийогось виборчого штабу.

Провалений графік

Згідно з договором, завершення робіт мало відбутися у липні 2018 року, однак через значне затягування робіт кінець проекту відтермінували до серпня 2019 року. Мер міста Віталій Кличко у лютому 2019 року відвідав об’єкт і пообіцяв людям, що реконструкція завершиться до початку нового навчального року, однак схоже, що мер збрехав.

Кличко на будівництві школи у лютому 2019

Не дивно, що будівництво відтерміновується, оскільки графік просто не виконують. На фотографіях відвідин Кличком школи у лютому видно повну відсутність металопластикових вікон щонайменше на двох поверхах, хоча, за планом, вікна мали закінчити встановлювати ще у березні 2018-го. У липні 2018-го мали закінчити оздоблення фасаду та внутрішнє оздоблення приміщення школи. Нічого цього досі немає.

Будівельна агітація

Окрім того, до рук юристів об’єднання «Самопоміч» потрапила Додаткова угода №10 до підрядного договору №4/1200. У цьому документів йдеться про нове перенесення терміну виконання робіт – аж до липня 2020. Окрім того, згідно з даним документом, більша частина витрат (241700 тисяч грн) запланована саме на 2019 рік.

Отже, йдеться про вже звичний для Кличка спосіб агітації. Градоначальник в авральному порядку запускає прибирання парків та завершення довгобудів під місцеву виборчу кампанію 2020 року. Люди об’їжджають загорожі на Володимирському узвозі – це так міська влада показує, що вона розбудовує Володимирську гірку. Аналогічно і школа №42 – потрібно трошки позатягувати будівництво і відкрити школу поближче до дня голосування, щоб люди часом не забули, хто такий хороший ту школу їм зробив.

Садочок, в якому тимчасово вчаться учні школи №42

Садочок, в якому тимчасово вчаться учні школи №42

А поки реконструкція неспішно триває, діти і далі вимушені відвідувати приміщення дитячого садка, половину якого виділили спеціально для школи №42 на час будівництва. Приміщення дитячого садка абсолютно не є пристосованим для шкільних класів навіть суто за розмірами, не кажучи вже про технічне оснащення. Окрім того, будівля дитсадка перебуває у незадовільному технічному стані. Частина батьків вимушені возити дітей у віддаленіші райони, оскільки у школах поблизу не вистачає місць. Натомість завжди є місце мерській агітації.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

12 листопада

Максим Гапчук: Лише 5% закупівель у столиці...

1247 0 295
10 лютого

12 лютого Сергій Гусовський проведе відкритий...

620 0
30 вересня

Наталія Шульга: В Києві хронічно не...

875 0 16

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!