Що заважає Києву стати по-справжньому самоврядним? Найцікавіше з конференції «Від Магдебурзького права до Київської агломерації»

26 лютого у Київраді відбулася зустріч-конференція «Від Магдебурзького права до Київської агломерації». Захід, організований столичною «Самопоміччю», був приурочений черговій річниці надання Києву Магдебурзького права.

Учасниками заходу стали представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг, заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, народний депутат України Любомир Зубач, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Сергій Гусовський та заступник голови фракції Олег Макаров, заступник голови КМДА Олексій Резніков, секретар Київради Володимир Прокопів, депутати Київради Юрій Сиротюк, Олег Костюшко, виконавчий директор «Асоціації міст України» Олександр Слобожан, а також експерти з місцевого самоврядування Сергій Карелін, Максим Лациба, Олександр Сергієнко, Юрій Ганущак та Олександр Савченко.

Розпочинаючи зустріч-конференцію, Сергій Гусовський відзначив, що нині перед столицею є три важливі виклики: повністю застарілий закон про столицю, відсутність районних рад, невирішеність в питанні щодо створення київської агломерації.

Читайте також: «Самопоміч» започаткувала дискусію в парламенті щодо відновлення райрад в Києві

Сергія Гусовського підтримала і віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд. Вона переконана: нині столиця переживає не кращі часи в контексті місцевого самоврядування.

«Київ – єдине місто в Україні, де немає місцевого самоврядування. Міський голова, фактично, виконує одну функцію – веде засідання міськради. А всі повноваження КМДА знаходяться під керівництвом президента. Для чого ж потрібна міська влада? Для того, щоб управляти бюджетом. Тому доти, доки бюджет громади генерують люди, а розпоряджається ним держава, – повноцінно функціонувати місто не буде», – зазначила Оксана Сироїд.

Депутат також розповіла, що разом із колегами вона готує відповідний законопроект про місцеве самоврядування. Мета цього документу – виправити історичну несправедливість і дати столиці можливість мати справжню місцеву владу.

Своєю чергою, представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг додав: Європа підтримує всі намагання Києва якісно змінитися.

«Комітет міністрів Ради Європи готує новий план дій щодо місцевого самоврядування в Україні. Саме тому зараз ми, як ніколи раніше, відкриті до всіх зауважень і пропозицій, які стосуються децентралізації в Україні та й взагалі покращення самоврядування в Києві», – зазначив Мортен Енберг.

Один з блоків конференції був присвячений темі агломерації Києва. Завдяки такій добровільній організації місто об’єднається з прилеглими населеними пунктами, і це дозволить разом вирішувати спільні питання, що стосуються інфраструктури. Та на сьогодні в законодавстві не затверджене поняття міської агломерації (як і умов та процедури її формування). Щоб виправити цю ситуацію, народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Любомир Зубач ініціював відповідний законопроект. Депутат зауважив: діючий закон про об’єднання територіальних громад недосконалий, оскільки не завжди враховує інтереси невеликих міст. Відтак, на законодавчому рівні слід передбачити і створення міських агломерацій.

Читайте також: «Об’єднання «Самопоміч» – Київ: не дамо зруйнувати місцеве самоврядування

«Створення агломерацій забезпечить просторовий розвиток великих міст і, водночас, збереже ідентичність малих міст», – зауважив Любомир Зубач і подякував колегам з Київради, які вже запустили створення процесу агломерації в столиці.

Зокрема, мова йшла про проект рішення щодо ініціювання створення в столиці асоціації «Київська агломерація», який раніше з ініціативи «Самопомочі» підтримала Київрада. Про деталі цього документа розповів депутат Київради, член постійної комісії з питань регламенту та депутатської етики Олег Макаров. За його словами, створення асоціації «Київська агломерація» передбачає об’єднання міст та прилеглих до столиці сіл і селищ. Це допоможе успішно вирішувати питання стратегічного планування, координувати зусилля у сфері транспорту і побутового обслуговування, а також реалізовувати спільні інфраструктурні проекти.

«Незважаючи на те, що законопроект про агломерації ще не прийняли, ми вже можемо починати плідну роботу в цьому напрямку. Ми вже можемо будувати з прилеглими до Києва населеними пунктами добровільні та взаємовигідні відносини. Ми вже можемо створювати асоціацію органів місцевого самоврядування. Разом ми будемо гідно протистояти існуючим викликам та забезпечимо сталий розвиток регіону в цілому», – зауважив Олег Макаров.

Читайте також: За ініціативи «Самопомочі» розпочато процедуру створення «Київської агломерації»

Підбиваючи підсумки конференції, Сергій Гусовський наголосив: повноцінному самоврядуванню в столиці бути, але над його встановленням слід плідно попрацювати.

«Наше місто тільки вчиться бути столицею, і якщо всерйоз вести відлік незалежній Україні, то їй лише 4 роки. Нову епоху творення нашої держави розпочала саме Революція Гідності. Головний виклик для Києва полягає в усвідомленні його громадянами своєї місії. Мова йде як про активну роль громади у місті, так і про роль міста як фаворита в плані реформ. Київ зобов’язаний бути лідером в об’єднавчих процесах. Тільки тоді ми зможемо говорити про те, що Київ – не просто законодавчо визнана столиця України, а й її моральний лідер», – резюмував Сергій Гусовський.

Відео виступів інших учасників зустрічі-конференції дивіться тут.

 

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 лютого

Карта голосування «Об’єднання «Самопоміч» в...

706 0 45
29 серпня

Укртрансінспекція та поліція підтвердили...

1535 0
30 грудня

Ганна Сандалова: Ділянку, що належить Табачнику і...

1034 0 215

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!