Нове життя «Братислави»

503 0 1

На Оболоні замість занедбаного кінотеатру «Братислава», що не функціонує вже багато років, з’явиться сучасний культурно-громадський центр. За задумом, він включатиме в себе кінозал українського кіно, мультифункціональний зал-трансформер та навіть відкритий літній кінотеатр на даху. Чому цей об’єкт вирішили відремонтувати, і як місто реалізовуватиме свій задум, розповів головний ідейник відродження кінотеатру, депутат «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Костянтин Богатов.

– Чому саме зараз у Києві вирішили відродити кінотеатр «Братислава»?

Першим поштовхом, який мотивував нас зайнятися відродженням «Братислави» стала інформація про те, що з цього комунального об’єкта хочуть зробити офісне приміщення. Ми звернули увагу на цю новину, вникнули в проблему і розпочали пошук шляхів щодо альтернативного використання цінного приміщення. Річ у тому, що «Братислава» – останній комунальний об’єкт на Оболоні, який можна пристосувати під культурну і громадську діяльність. Це важливо, адже зараз в цьому районі столиці немає ні комунального кінотеатру, ні театру взагалі, ні великого приміщення для проведення масових заходів (які б вміщували 500-700 осіб під одним дахом). І єдиний об’єкт, який би міг вмістити в собі все культурно-громадське життя Оболоні, хотіли віддати під офіс… Саме тому ми й вирішили зайнятися цим питанням, стратегічно окресливши цю справу як «створення культурно-громадського центру».

– З чого почався шлях відродження «Братислави», і на якій точці ви знаходитеся зараз?

Історія розпочалася з того, що Департамент комунальної власності КМДА ініціював проект рішення про безплатну передачу громадській організації «Київ ІТ Кластер» приміщень кінотеатру «Братислава». Це хотіли зробити на невизначений термін і з дозволом здійснювати в його приміщеннях будь-які роботи. Цей документ навіть підтримали члени комісії Київради з питань власності. Якраз на цьому етапі ми дізналися про такий задум і одразу почали діяти. Спершу я ініціював велику нараду за участі заступника міського голови, під час якої висловив думку громади, наголошуючи, що людей такий розвиток подій не влаштовує. Громада  була не згодна з рішенням про передачу такого великого приміщення під офіси. Натомість люди мріяли про перетворення занедбаного кінотеатру, що не функціонує вже багато років, на сучасний культурно-громадський простір. Відтак, ми домовилися про те, що питання майбутнього «Братислави» винесуть на публічне загальноміське громадське обговорення, де розглянуть перспективи використання цього об’єкту. До цієї події ми організували масштабний збір підписів, підготували ескізний проект і концепцію реконструкції кінотеатру. У свою чергу, громадська організація, що планувала створити в «Братиславі» ІТ-хаб, підготувала презентацію свого бачення щодо майбутнього приміщення: айтішники запропонували «розчленувати» найбільший зал кінотеатру (розрахований на 700 місць) на маленькі офіси. Логічно, що така пропозиція не знайшла підтримки серед сотень учасників громадських слухань, і 95% із них проголосували за перетворення «Братислави» на  культурно-громадський центр, а не офіс. Такі результати слухань ми юридично оформили і передали на розгляд міському голові. У якого, по-суті, було три варіанти: підтримати думку громади, проігнорувати звернення і «забракувати» його. На щастя, очільник міста підтримав киян і офіційно схвалив нашу ініціативу. Ці всі події мали місце у жовтні-листопаді минулого року (якраз у той час, коли формувався бюджет на 2018 рік), і ми змогли домогтися виділення коштів на розробку проекту ремонту майбутнього культурно-громадського центру. Опісля ми попрацювали над концепцією майбутнього центру, розписали його технічне обґрунтування і, зрештою, за допомогою  Prozorro провели конкурс на проектнi роботи. Зокрема, комунальне підприємство «Київкінофільм» провело тендер на проект, вартістю 747 тисяч гривень. Очікується, що переможець тендеру здійснить проект ремонту до 1 серпня 2018 року.

– Яким має бути майбутній культурно-громадський центр?

Центр об’єднає не лише жителів Оболоні, а й всіх киян. Там діятимуть секції та гуртки для дітей (діятиме навіть танцювальний зал!), а також проводитимуться  концерти і кінопокази. Іноді для проведення культурно-мистецьких заходів зали здаватимуть в оренду, аби приміщення не було для міста збитковим. Попередньо ми хочемо розділити «Братиславу» на декілька умовних зон:

  1. Кінозал українського кіно. Очікується, що в нинішній кінозал в «Братиславі» додадуть сцену, аби організовувати не лише кінопокази, а й зустрічі з вітчизняними режисерами, акторами, сценаристами тощо. Цей зал використовуватимуть і для інших цілей: проведення семінарів, тренінгів та інших зустрічей.
  2. Мультифункціональний зал-трансформер. Цей великий зал використовуватимуть для різного роду заходів, включно з концертами. До прикладу, там можна буде проводити звітні виступи дитячих творчих колективів, які функціонуватимуть при культурно-громадському центрі у формі гуртків.
  3. Зона вестибюлю. Цей зал використовуватиметься для виставок образотворчого мистецтва. Очікується, що вони там відбуватимуться постійно.
  4. Відкритий літній кінотеатр на даху. Кінотеатр на свіжому повітрі став би «родзинкою» оновленої «Братислави».

– Чи є у вас бачення щодо фінансування майбутньої реконструкції? Де братимуть гроші на оновлення приміщення і як довго триватиме реалізація проекту?

Логічно, що якщо громада хоче бачити на цьому місці саме комунальний культурний центр, то фінансування має йти з міста. Адже якщо в цій історії з’являться приватні інвестори,  центр перетвориться на звичайний приватний розважальний центр. Тобто, ми не отримаємо того результату, який нині перед собою ставимо. Тим не менш, ми маємо ідеї щодо залучення грантових коштів на реалізацію проекту. Думаю, що після того, як буде готовий проект ремонту приміщення, ми спробуємо вирішити це питання і тягар фінансування впаде не лише на плечі міста (адже така сучасна реконструкція коштує солідних грошей). А щодо часу – це з’ясується пізніше. Втім уже цього року під час розподілу бюджету, можна буде підняти перед депутатами питання щодо фінансування проекту. Це дуже класна історія, яка може стати прецедентом як для столиці, так і для усієї країни в цілому. У нас може з’явитися  великий  універсальний міський культурно-громадський центр, який об’єднає багато людей.

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 липня

У Києві відбувається унікальний перфоманс «Воїни»

950 0
28 липня

У Києві відбувся сімейний каяк-марафон «Самопоміч...

529 0 50
10 серпня

Киян запрошують на безплатні тренінги «Upgrade...

1119 0 50

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!