«Об’єднання «Самопоміч» – Київ: не дамо зруйнувати місцеве самоврядування

Сьогодні під час засідання Комісії Київради з питань місцевого самоврядування депутати підтримали ініціативу фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ щодо необхідності звернутись до Парламенту, Уряду та Президента України з вимогою не допустити розгляду та прийняття Законопроекту, який може зруйнувати місцеве самоврядування в Україні.

Проект рішення депутатів столичної «Самопомочі» Сергія Гусовського та Олега Макарова “Про звернення КМР до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції України та законам України” підтримали усі члени Комісії.

На переконання команди київської «Самопомочі», проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції України та Законам України», який підготовлений Урядом,  не лише зупиняє хід реформи децентралізації, а руйнує незалежність органів місцевого самоврядування, підпорядковуючи їх органам державної влади.

«Місцеве самоврядування – це не лише право, а й реальна здатність територіальної громади без зовнішнього впливу вирішувати питання місцевого значення. Така здатність буде суттєво обмежена правом місцевих державних адміністрацій зупиняти невигідні окремим урядовцям рішення», – зазначає співавтор проекту рішення Сергій Гусовський.

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ наголосив на необхідності забезпечити якісну підготовку і публічне обговорення всієї редакції документу, залучити до цього процесу асоціації органів місцевого самоврядування, експертів з питань місцевого самоврядування, науковців та представників місцевих рад.

«Ми знаємо, що ще з радянських часів було успадковане розбалансоване співіснування державних органів влади і місцевого самоврядування. Тому усі важливі рішення обов’язково повинні супроводжуватись повним циклом публічного обговорення, і бути взірцем використання публічної політики», – додає Сергій Гусовський.

Нагадаємо, що Уряд вніс до Парламенту проект закону, який передбачає повну централізацію влади на місцях у голів місцевих державних адміністрацій. Після прийняття цього документу вони зможуть зупиняти рішення будь-яких органів місцевого самоврядування.

t_logo

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

10 серпня

Power & Youth SUMMER PARTY

1408 0
15 вересня

Сергій Гусовський про конфлікт на Героїв Дніпра

774 0
19 квiтня

Зберегти Андріївський: Київрада підтримала в...

471 0 52

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!