Оболонська оборона “Акваріума”

Приватний фітнес-центр «Акваріум», що розташований на березі озера Білого, був одним із найпрестижніших спорткомплексів Києва. Навесні 2017 року підтвердились численні чутки про його закриття і будівництво на його місці житлових будинків на березі озера Біле. Надмірне навантаження на вже і без того зношені інженерні мережі, майбутня переповненість дитячих садочків та шкіл, зменшення зелених зон – все це ставить під загрозу комфортне проживання 10000 мешканців мікрорайону.

Джерело: "Моя Оболонь"

Карта об’єкта (джерело: сайт “Моя Оболонь”)

Для погодження проекту забудовники «Акваріума» повинні організувати громадські слухання з місцевими жителями і тільки після них Київська міська рада може змінити призначення даної земельної ділянки (призначена для спортивних споруд) під житлове будівництво. Громадські слухання так і не були проведені, однак землю без цього було перепрофільовано за погодженням з мером Києва та при підтримці фракцій Політичних партій «Єдність» та «Солідарність» у Київський міській раді. Таким чином, маємо пряме порушення порядку ведення забудови території.

Оборона Оболоні

Мешканці Оболонського району розпочали боротьбу із незаконною забудовою в кінці січня 2018 року, ознайомившись із матеріалами проекту детального плану території (ДПТ). Небайдужі місцеві жителі провели Конференцію територіальної громади Оболоні, представників громадських організацій і мешканців Оболонського району, на якій ухвалили не підтримувати представлений до обговорення ДПТ. Також вони вимагають провести громадські слухання, на яких винести питання про створення погоджувальної комісії, до складу якої були б включені представники громади Оболоні. Також, регулярно проводились акції у приміщенні Київради, направлялись колективні звернення до міського голови, депутатського корпусу, посадовцям різних рівнів, а також до правоохоронних органів щодо службових осіб, причетних до фальшування ДПТ.

5 зупинок забудови

Завдяки активній діяльності мешканців Оболонського району вже п’ять разів вдавалось знімати з порядку денного Київради розгляд питання по ДПТ і це на тлі тиску лобістів забудовників із фракцій «Солідарність» та «Єдність» (найактивніші у цьому процесі депутати Оболонського району – В. Турець та В. Михайленко). Також, під тиском громади мером міста Києва направлено документи на доопрацювання. Однак план забудови відклали до кращих часів, ніяких дій щодо доопрацювання  документу не відбувається і надалі.

Озеро Біле

Озеро Біле

На стороні оболонців виступають місцеві депутати від партій «Самопоміч», «Батьківщина» та «Свобода», які доєднались до громади для відстоювання інтересів мікрорайону. Зокрема юристи партії «Самопоміч» надали юридичні консультації активістам. Тим часом боротьба проти свавілля влади триває вже другий рік поспіль.

З кожним днем кількість зацікавлених активістів зростає. Вони вкладають у цю справу власний час та ресурси та потребують ще більшої підтримки задля остаточної перемоги у боротьбі за законність, екологію та право на комфортне життя.

Це лише одна із багатьох гарячих точок на карті Києва, де незаконна забудова постукала у вікна мешканців. Однак, не факт, що завтра незаконна забудова не з’явиться і перед вашими вікнами та неприємно здивує шумом, пилом, ліквідуванням озеленення території та простором між будівлями. Якщо ви прагнете дізнатися більше і отримати пораду від досвідчених мешканців Оболоні заходьте на цю сторінку Facebook і задавайте запитання.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

21 березня

100 днів «Об’єднання «Самопоміч» в Київраді...

2768 0
25 лютого

«Об’єднання «Самопоміч» блокувало президію...

523 0
25 жовтня

Захист тварин в Україні. Реалії та перспективи

1690 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!