Олег Макаров: «Департамент КМДА має надавати депутатам інформацію про бенефіціарів компаній, що претендують на отримання землі в столиці»

Наразі депутати Київради не отримують від Департаменту земельних ресурсів КМДА інформацію про кінцевих бенефіціарних власників компаній, що претендують на отримання комунальної землі у власність чи користування.

Про це заявив депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ» Олег Макаров під час засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування 14 листопада. Обговорення відбувалося в рамках розгляду проекту рішення «Про надання інформації стосовно кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, що претендують на отримання прав на землю чи майно територіальної громади міста Києва» за авторством депутатів Олега Макарова, Ольги Балицької, Леоніда Антонєнка та Андрія Осадчука.

Олег Макаров нагадав, що згідно з чинним законодавством з 2015 року всі товариства зобов’язані оприлюднювати та оновлювати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників у відкритому Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Разом з тим, деякі товариства, що подають клопотання на отримання землі або приміщень комунальної власності, ігнорують правила і не оприлюднюють інформацію про своїх справжніх бенефіціарів.

«Факт відсутності в Реєстрі інформації про кінцевого бенефіціара або ж позначення бенефіціаром особи-номінала з офшорних юрисдикцій викликає обґрунтовані сумніви щодо законності господарської діяльності відповідної компанії та навіть легальності перебування її справжніх власників на території України, а також унеможливлює встановлення  наявності можливого конфлікту інтересів у посадовців Київради і КМДА», – заявив Олег Макаров.

Депутат нагадав, що на останньому пленарному засіданні Київради не було підтримано проект рішення про передачу земельної ділянки ТОВ «ЛЕССОР ГРУП», оскільки кінцевим бенефіціаром вказаної ТОВ виявилася Дерода Агнес Лабалайн Беольер з екзотичних Сейшельських островів, яка на професійній основі надає послуги з володіння корпоративними правами.

Олега Макарова підтримала колега Ольга Балицька, яка також вважає, що депутати повинні знати, кому віддають в оренду землю.

«Багато громадян приходять на засідання земельних комісій в той час, коли ми розглядаємо  питання приватизації чи надання земельних ділянок громадянам. Ми викликаємо цих людей, ми дивимося їм в очі. Вони приходять і кажуть, хто вони… і чому мають право на земельну ділянку. Так чому в нас досі існують преференції для юридичних осіб? Громадяни повинні сюди прийти, а юридична особа навіть не може назвати свого бенефіціара?», – прокоментувала депутат «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді.

Поданим проектом рішення депутати пропонують доручити Департаменту земельних ресурсів і Департаменту комунальної власності КМДА при поданні на розгляд Київради проектів рішень щодо отримання землі чи комунальної власності вказувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичних осіб-заявників.

Незважаючи на аргументи депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ», члени земельної комісії відмовились підтримувати даний проект рішення. Надалі оригінал проекту буде повернуто суб’єктам подання, після чого він буде поданий на розгляд юридичного управління секретаріату Київради.

Підпишіться на наш канал у Telegram: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

07 квiтня

«Самопоміч» познайомила молодих киян з послом...

1037 0
13 березня

У Київраді пропонують повернути у власність...

623 0 91
17 жовтня

Мар’яна Томин: Гроші. Партії. Закон

4220 0 139

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!