Олег Макаров про агітацію в школах: «Депутати місцевих рад зловживають прогалинами в законодавстві»

Депутати Київради дозволяють собі відкриту агітацію в столичних школах: роздають сувенірну продукцію зі своїми фотографіями, пригощають солодощами,  вказавши від кого саме ці «подарунки» та розміщують депутатські приймальні на території навчальних закладів.

Про це заявив депутат столичної «Самопомочі» Олег Макаров, коментуючи необхідність прийняття проекту рішення «Про недопущення громадсько-політичної діяльності та політичної агітації в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва» під час засідання постійної комісії КМР з питань регламенту та депутатської етики 8 червня.

«Нині в щоденниках не друкують фотографій і звернень президента, адже сунути політику в навчальний процес заборонено. Але депутати місцевих рад дозволяють собі зайти в школу, додати свою фотографію в щоденник чи наклеїти її між світлиною Героя України та іконою. Або ж вони ще можуть поставити пригощання за свій рахунок, написавши, що воно від такого-то депутата, чи взагалі розмістити свою приймальню на території школи», – розповів депутат.

Олег Макаров додав, що свої дії такі політики пояснюють «прогалиною в законодавстві».

«Вони прямо про це говорять на засіданнях комісій: «Я користуюсь «прогалинами в законодавстві». Тому ми вирішили раз і назавжди закрити цю «прогалину» проектом рішення, аби вони нею не зловживали», – резюмував Макаров.

Факти депутатського свавілля у столичних школах підтвердила і депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Наталія Шульга.

«Я постійно спілкуюся з головою Департаменту освіти і науки, який розповідає, що освітяни протягом останніх двадцяти років мають різноманітні накази, положення і розпорядження щодо заборони агітації у школах. Але це не дає очікуваного результату, оскільки відповідного рішення Київради донині немає», – відзначила депутат.

Після тривалої дискусії щодо вдосконалення проекту рішення, члени постійної комісії з питань регламенту та депутатської етики КМР підтримали його з правкою, яка передбачає відсутність слова «громадськість» у назві документа.

Нагадаємо, 23 травня депутати столичного «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський, Наталія Шульга та Олег Макаров зареєстрували у Київраді проект рішення, який спрямований заборонити на території столичних загальноосвітніх навчальних закладів політичну агітацію.

У документі йдеться про те, що в Києві неодноразово фіксували випадки, коли загальноосвітні навчальні заклади перетворювалися на поле для ведення політичної діяльності. Тому, аби безпідставно не відволікати учнів процесами, які не пов’язані з навчанням, депутати вирішили ввести заборону на будь-яку рекламу чи агітацію політичного характеру. Окрім того, вони пропонують заборонити використання матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів для розміщення громадських приймалень.

Додамо, проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту. Потім документ мають винести на сесію КМР.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

06 квiтня

Київрада провалила проекти рішень, які мали на...

1715 0 95
10 квiтня

Сергій Гусовський звернувся до міського голови з...

1412 0 168
21 вересня

Київрада не підтримала ініціативу щодо...

509 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!