Парк «Партизанської слави» хочуть заставити МАФами і автостоянками

Депутат столичної «Самопомочі» Ганна Сандалова направила звернення з вимогою не погоджувати «Проект організації території регіонального ландшафтного парку «Партизанська слава» охорони, відтворення та рекреаційного використання його природніх комплексів та об’єктів», який запропонувала на розгляд громадськості Дарницької РДА.

Депутатське звернення адресоване голові постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтину Яловому, керівнику Дарницької РДА Василю Лозовому, директору Департаменту благоустрою та збереження природного середовища КМДА Андрію Фіщуку та керівнику робочої групи, яка займається проблемами «Парку партизанської слави», депутату Київради Олексію Новікову.

У зверненні йдеться про те, що парк «Партизанської слави» хочуть перетворити з ландшафтного в парк «культури і відпочинку», на кшталт Гідропарку. Відтак, майже половину із його загальної площі (43, 587 га) планують відвести під господарську зону і розташувати там МАФи, атракціони, виїзну торгівлю, автостоянки. Разом із тим, заповідною зоною залишать лише 0,2 га від загальної території парку.

На думку Ганни Сандалової, вищезгаданий проект є недосконалим і містить низку кричущих порушень, які можуть привести до вкрай негативних наслідків для біосфери парку і знищення його біоресурсів. Зокрема, депутата  обурило, що під «господарську діяльність» хочуть відвести практично половину всієї території парку.

«Господарська зона – 43,587 га, становить 45, 887% від загальної площі території. Площа заповідної території складає дуже незначні 0, 2 га або 0, 21% від загальної площі території. Крім того, ці 0,21% розмістили в таких місцях, де немає заповідної зони», – відзначає депутат.

Також у своєму зверненні Ганна Сандалова посилається на слова активістів та екологів, які стверджують, що в плані парку від 2004 року передбачена заповідна зона, яка повинна займати 5% парку, а господарська – близько 3%. Окрім того, з незрозумілих причин, в запропонованому проекті відсутні копії документів, що підтверджують право на земельну ділянку парку.

Таким чином, депутат від столичної «Самопопмочі» вимагає  не погоджувати скандальний проект і сприяти створенню спеціальної адміністрації РЛП для вивчення цього питання.

Нагадаємо, в лютому 2005 року Київська міськдержадміністрація затвердила ескізний проект реконструкції парку «Партизанської слави» в Дарницькому районі Києва. Відповідно до проекту, планувалося збільшити площу забудови парку до 9 600 кв. м. Зокрема, в парку повинні були звести адміністративно-виставковий комплекс площею 793,4 кв. м. Крім того, парк планувалося обладнати автостоянкою на 164 місця. Кошторисну вартість реконструкції в цінах 2004 року експерти оцінювали в 27,4 млн гривень.

Джерело: Кievvlast

Читайте також:

29 вересня

Мар’яна Томин: Проблему нестачі дитячих...

447 0 50
19 лютого

Дев’ять демократичних політичних партій...

1586 0
10 лютого

Станцію метро «Петрівка» можуть переіменувати на...

348 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!