Пуста подяка від Кличка

Ірина Семеног – багатодітна мама. При вході до скромного помешкання, в якому пані Ірина живе з мамою, чоловіком та п’ятьма дітьми, висить подяка “за популяризацію сімейних цінностей”. Подяка ця – від мера міста Києва і голови КМДА Віталія Кличка. Проте, як покаже сьогоднішня історія, влада столиці готова підтримати сім’ю пані Ірини та подібні сім’ї лише на словах – подякою у рамочці.

В умовах, коли кількість українського населення скорочується, дедалі менше українських сімей народжують більше однієї дитини, а чимало молодих українців, зокрема і киян, виїздять жити чи працювати закордон, підтримка багатодітних родин набуває особливої актуальності.
Однак, міська і державна влада виявляють значно більше уваги забудові столиці нескінченними новобудовами – часто сумнівної якості та/або із захмарною вартістю квадратного метра.

Кілограми відписок

Пані Ірина показує товстелезний стос паперів. Усе це – відписки з усіх можливих інстанцій щодо неспроможності допомогти родині пані Семиног у житловому питанні, мовляв дуже великі черги, соціального житла нема, чекайте далі. Ще частіше пишуть, що “це запитання не до нас”. Є відповіді і від Міністерства соцполітики, від парламентської фракції БПП і від парламентського Комітету з питань сім’ї та молодіжної політики. У цьому наборі не менше сотні файлів. Але безрезультатних прохань про допомогу було іще більше, говорить пані Семеног, адже до багатьох політиків вона приходила суто на особисту консультацію.

Зверталася неодноразово по допомогу багатодітна мама і до голови Дніпровської РДА Петра Онофрійчука. “Я прийшла на прийом з житловим питанням. Сказала, що маю п’ятьох дітей, живу в квартирі батьків, власного помешкання не маю, на що він сказав, що я не одна така і перелічив купу категорій, вчителів і військових, кому також потрібні квартири. За всіма питаннями він відправив мене до КМДА, – розповідає пані Семеног. – Я писала йому листи і неодноразово була на прийомі. Але він все одно знімає із себе усю відповідальність”.

Онофрійчук сказав, що квартира може бути надана лише якщо місто скаже надати конкретну квартиру конкретній родині. Пані Семиног писала також і до КМДА, до Департаменту будівництва і житлового забезпечення, та до Кличка особисто, однак результати чекали на неї ті самі: формальні відписки і прохання чекати черги, що може розтягнутися й років на 20.

Водночас, як повідомив голова районної парторганізації “Самопоміч” Андрій Перехрест, є інформація, що багато квартир у новобудовах передаються прокурорам та іншим чиновника. Не виключено, що йдеться про “вдячність” посадовцям за залагодження певних бюрократичних проблем при забудові.

Рішення та перспективи

Голова фракції “Самопоміч” у Верховній Раді Олег Березюк провідав родину Семеног і, вислухавши їхню історію, зазначив, що фракція нині готує законопроект, який зобов’яже забудовників заздалегідь планувати невеликий відсоток помешкань у своїх новобудовах під соціальне житло для багатодітних сімей.

Також, Березюк зауважив, що невдовзі планує навідатися до Кличка і поцікавитися, чи справді у Києві квартири передбачаються лише для корумпованих чиновників і чи зможе місто знайти помешкання й для менш забезпечених киян. Голова фракції запрошує багатодітні родини Києва долучитися до цього візиту, зробивши його спільним.

Андрій Пререхрест (ліворуч) із багатодітною родиною Семеног

Андрій Перехрест (ліворуч) та Наталя Бортник (праворуч) із багатодітною родиною Семеног

Тим часом, актив партії “Самопоміч” у Дніпровському районі на чолі з Андрієм Перехрестом, а також благодійний фонд “Товариство разом за життя” нині займаються активною підтримкою багатодітних сімей, збираючи для них різноманітні речі та організовуючи свята.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

11 грудня

Молодіжка «Самопомочі» в Києві запрошує на...

650 0 33
21 листопада

Київрада підтримала ініціативу «Самопомочі» щодо...

990 0 110
23 жовтня

Мар’яна Томин: Нам вдалося молодим,...

3683 0 100

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!