Повернути владу у Києві громаді та зруйнувати монополію Президента на використання коштів міста

Об’єднання “Самопоміч” пропонує нову ефективну модель управління столицею через впровадження місцевого самоврядування у єдиному в України місті, де його зовсім немає. 

Безлад із важливими системами життєзабезпечення Києва, напівзруйновані об’єкти інфраструктури та хаотична і безвідповідальна забудова історичних місцевостей столиці – це прямі наслідки чинній моделі управління містом.

“Місто, в якому обраний мер зовсім не має повноважень та й ще за сумісництвом є головою КМДА, підпорядкованою Президенту України, – це владна шизофренія. За такої конфігурації громаді немає сенсу обирати мера, тому що міські голови дуже швидко забувають про киян і вимушені слухняно їсти із рук Президента, який дає їм повноваження і гроші”, – зазначила віце-спікер Верховної Ради та голова Київської міської партійної організації “Об’єднання “Самопоміч” Оксана Сироїд.

Для вирішення проблеми Києва був підготовлений Законопроект 8420 «Про столицю України – місто Київ», який робить міського голову Києва незалежним від Президента, дає йому реальні повноваження, дає можливості міській раді Києва контролювати мера і бюджет.

Одним із кроків на шляху реалізації цієї ініціативи є відновлення районних рад. Тому на початку серпня була запущена кампанія зі збору підписів з цього приводу.

Протягом місяця свої голоси щодо відновлення райрад віддали 3000 киян. Місцеву ініціативу вже подали до Київради, де її тепер повинні розглянути депутати.

Загалом документ передбачає наступні кроки:

  1. Скасування 4-го пункту рішення Київради від 2015 року, в якому йдеться про те, що перші вибори райрад в столиці мають відбутися 27 березня 2016 року (ця дата вже минула, а тому цей пункт неможливо виконати).
  2. Звернення Київради до ЦВК з вимогою призначити конкретну дату перших виборів до райрад в столиці.

Нагадаємо, що Апеляційний адмінсуд своїм рішенням від 17 лютого 2016 року фактично відтермінував вибори до райрад у Києві на невизначений термін. Тож питання управління районами столиці наразі залишається невирішеним.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!