«Правоохронці без розпізнавальних знаків з закритими обличчями мають зникнути з вулиць Києва», – Андрій Осадчук

1566 0 112

Кожен працівник правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків має бути легко і безперешкодно ідентифікований. З відповідною вимогою комісія Київради з питань дотримання законності звернулася до керівництва Нацполії. Ініціював звернення депутат «Самопомочі» Андрій Осадчук.

«Вважаю, що треба чітко розуміти, хто і де виконує свої службові обов’язки. Чітка ідентифікація працівника поліції матиме визначальний вплив на його поведінку. Розуміючи, що його можна легко і безперешкодно ідентифікувати, він 10 разів подумає перш ніж застосує надмірну силу до цивільних та буде вдаватися до перевищення наданих законом повноважень»,  сказав депутат.

Андрій Осадчук нагадав про випадки застосування надмірної сили і непропорційних заходів впливу 4 березня під час зачищення наметового містечка біля Верховної Ради України. Тоді багато поліціянтів були в балаклавах та без ідентифікуючих знаків.

«Вам не здається, що нещодавно ми це вже проходили? Років 4 тому. Основні складнощі розслідувань подій Революції Гідності зводяться в тому числі до того, що неможливо ідентифікувати тих, хто виконував злочинні накази. Коли людина в формі без ідентифікуючих номерів з обличчям, закритим балаклавою, жодні претензії їй висувати неможливо»,  сказав депутат.

Саме тому, на переконання Андрія Осадчука, дії поліції під час розгону наметового містечка мають ознаки порушення законодавства, що вимагає реакції від місцевої влади і запровадження чітких правил ідентифікації.

«Треба розбудовувати сильні інституції. Це не питання прізвищ, це питання сильних державних інституцій. Бо сьогодні одні керівники, завтра – інші, а правоохоронні органи повинні розвиватися і діяти виключно в інтересах громадян у повній відповідності до закону”,  резюмував депутат.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

14 грудня

Сергій Гусовський: Маніпуляції з міським бюджетом...

1029 0
25 травня

Мільярдні зміни до бюджету Києва – похапцем:...

1305 0
30 грудня

Ганна Сандалова: Ділянку, що належить Табачнику і...

847 0 215

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!