Пропозиції фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді до проекту київського бюджету на 2019 рік
Avatar

dyshkant

9891 0 82

Освіта

Дитячі садочки. На сьогодні в Києві катастрофічно не вистачає дитячих садочків. Як наслідок, дитячі групи переповнені. Самопоміч пропонує передбачити в Бюджеті Києва кошти на 120 нових садочків для діток. На це потрібно не такі великі кошти. Для 55 мільярдного бюджету Києва це не складе велике навантаження. На це потрібен 1 мільярд гривень.

Варто зазначити, що КМДА пропонує врегулювати проблему браку дитячих садочків аж до 2023 року. Але людям потрібні дитячі садочки вже зараз. Саме тому, фракція Самопоміч пропонує збудувати для людей 120 дитячих садочків вже у 2019 році.  Треба просто взяти і це зробити.

Облаштувати школи сучасними кабінетами фізики, хімії, біології. На сьогодні фізику, хімію та біологію діти в школах вчать фактично на пальцях. Для облаштування усіх 493 шкіл Києва такими сучасними кабінетами для вивчення природничих наук необхідно передбачити додаткові 70 млн. грн.

Турбота про військових

Держава має любити грошима і показати солдатові, що поки він захищає країну, країна про нього не забула. Наприклад, Львівська міська рада виплачує кожному ветеранові 100 тисяч гривень грошової компенсації за участь в бойових діях.

Фракція Самопоміч пропонує передбачити в Бюджеті Києва на 2019 рік  кошти на надання одноразової грошової виплати у розмірі 100 тис. грн. учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил — мешканцям м. Києва.

Кошти на це в бюджеті є. Самопоміч пропонує перерозподілити кошти корупційної бюджетної програми для депутатів (60 млн. грн) та спрямувати їх на реальні потреби Киян.

Житлово-комунальне господарство

Співфінансування капітальних ремонтів. Цю програму місто запровадило 2 роки тому. В ній можуть брати участь будинки з житловим фондом, який обслуговує керуюча компанія, або також самі жителі можуть зібратись і протоколом зборів ухвалити рішення, що вони хочуть стати учасником цієї програми.

Самопоміч наполягає, аби на цю програму передбачили 100 млн грн (по 10 млн. грн на кожний район).

Конкурс енергоефективності 70/30 для ОСББ та ЖБК.  Конкурс енергоефективності 70/30 для ОСББ та ЖБК  передбачає отримання фінансування в розмірі 70% на енергоощадні проекти за умови, що жителі фінансують 30%. Цей конкурс проводиться вже 3 роки поспіль. Зазначена програма продемонструвала свою ефективність та високий запит киян. Завдяки цій програмі, люди замінили вікна, вхідні групи, світильники на сучасні енергоощадні з датчиками, облаштували індивідуальні теплові пункти, утеплили фасади тощо. Мешканці готові співфінансувати ремонт у своїх будинках і контролювати весь цей процес.

Щороку КМДА передбачала на це лише 100 млн. грн. Прогнозована кількість заявок на конкурс на  2019 рік – більше, ніж 250. Самопоміч пропонує збільшити видатки на Конкурс енергоефективності 70/30 для ОСББ та ЖБК до 150 млн. грн.

Створення ресурсних центрів для ОСББ та ЖБК. Фракція Самопоміч пропонує започаткувати новий проект – Створення ресурсних центрів для ОСББ та ЖБК.  Ідеться про те, що ініціативні групи, які бажають створити ОСББ, потерпають від проблеми недостатнього фінансування на організаційні заходи. Ця сума може становити до 10 тис. грн. у маленьких будинках, а у великих – до 20 тис. Окрім того, коли ОСББ щойно створене й зареєстроване, людям складно розв’язувати питання юридичного та бухгалтерського обслуговування.

Самопоміч пропонує передбачити 1 млн. грн на пілотний проект у 2019 році. У разі успішності його реалізації, у 2020 році, Самопоміч пропонуватиме більш широку модель фінансування проекту.

Переробка сміття

Будівництво сміттєпереробного заводу. Місто Київ продукує понад 1,2 млн т. відходів на рік. Із них на найбільший в Україні сміттєвий полігон № 5 у селі Підгірці Обухівського району Київщини – це 25 км від Хрещатика – завозять 460 тис. т щороку. Через перевантаженість полігону сміттям місто знаходиться на межі екологічної катастрофи. Будівництво заводу необхідно було розпочати ще у попередні роки.

Саме тому, Самопоміч пропонує у 2019 році передбачити 20 млн. грн. в Бюджеті Кмиєва на розробку проекту заводу в повному обсязі, щоб якнайшвидше взятись за будівництво заводу.

На сьогодні в проектом кошторису предбачено лише 4 млн. грн, що не дозволить запустити процес будівництва заводу навіть у 2020 році.

Рекультивація полігону твердих побутових відходів № 5. На сьогодні критично важливо передбачити кошти на реконструкцію, переоснащення та рекультивацію полігону твердих побутових відходів № 5. КМДА передбачила лише 109 млн. грн, що є утричі меншою сумою від потреби. Самопоміч пропонує дбати про екологію та здоров’я людей, та перебачити усю необхідну суму 323 млн. грн. аби завершити усі необхідні процедури щодо рекультивації.

Чиста вода

Чиста вода киянам. Водопостачання столиці має надаватись якісно, а отже вода у кранах має бути чистою і подаватись безперебійно. Саме тому, Самопоміч пропонує передбачити  додаткові кошти щоб забезпечити киян чистою водою, зокрема на будівництво та реконструкцію об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства міста. За розрахунками, додаткова потреба складає 200 млн. грн.

Транспорт

Комфортний та екологічний транспорт (тролейбуси, трамваї). Більшість киян користується громадським транспортом кожного дня. Завдання міської влади зробити громадський транспорт комфортним, безпечним та незалежним від заторів.

Саме тому, Самопоміч пропонує збільшити видатки на розвиток наземного електротранспорту, закупівлю трамваїв та тролейбусів.

Нова гілка метрополітену. Досить знущатися над киянами та десятками років обіцяти людям збудувати нову гілку метро, у тому числі на Троєщину. Проектом Бюджету Києва передбачене чергове шахрайство щодо киян з даного питання.

Зокрема, на будівництво Подільського мостового переходу вже витрачено 4,8 млрд. грн. У проекті на 2019 рік передбачено ще 630 млн. грн. Наразі вартість будівництва складає  11,2 млрд. грн. а його завершення згідно планів має відбутись у 2021 році. Кошторис вже декілька разів зростав і місто ніяк не може дотягнути навіть до 50% виконання робіт по мосту. Тому позиція міської влади нам абсолютно не зрозуміла. Варто зазначити, що вартість та часоємкість будівництва мосту є в рази вищою, ніж будують мости в розвинених країнах світу.

КМДА має дати чіткий план фінансування мосту та чітких план будівництва нової гілки метро. Люди мають право розуміти в часовій перспективі за скільки років буде збудовано, чому саме така сума зазначається на відповідний рік та скільки це дасть відсотків завершеності проекту.

Додаткові джерела фінансування

Беззаперечно, що необхідно змінити самі філософію бюджетного процесу у столиці. Бюджетне планування має бути якісним та зрозумілим для киян. Кожна людина має мати можливість побачити на що саме спрямовуються її податки та що це дасть.

Самопоміч закликає КМДА невідкладно вжити наступних професійних кроків, які дозволять управляти фінансами ефективніше, а саме:

  1. Провести аудит майна міста. Майном потрібно управляти та спрямовувати дохід на розвиток міста;
  2. Скоротити структуру комунальних підприємств. Їх чисельність на сьогодні складає 365 одиниць. Через неефективну їх мережу розкрадаються та неефективно використовуються кошти киян;
  3. Потрібно розміщувати тимчасово вільні кошти на депозитах. Наприклад, мерія міста Львів розміщує тимчасово вільні кошти на депозитних рахунках та відсотковий дохід зараховує до дохідної частини бюджету міста. Додатково зароблені кошти можна спрямовувати на розвиток міста.

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!