“РОДИННА ІНФРАСТРУКТУРА”

Родинна інфраструктура

АВТОР:

mdadmin

РОДИННА ІНФРАСТРУКТУРА

Київ посідає найнижчу позицію поміж столичних міст Європи за комфортом життя. Основною причиною такої ганебної ситуації в столиці є критичний стан інфраструктури. Зношена інфраструктура призводить до збільшення вартості послуг, зниження їх якості, зростання капітальних витрат на модернізацію, а головне — до суттєвого погіршення якості життя киян.

Самопоміч відстоює європейський плановий підхід до формування соціальної політики, яка має бути спрямована на забезпечення комфортного життя у місті, а саме  встановлення соціальних стандартів — основи високого рівня якості життя киян. Соціальний стандарт — це те, що гарантує високий рівень життя, на відміну від прожиткового мінімуму, який сьогодні навіть не забезпечує виживання.

Завдяки встановленню та забезпеченню виконання соціальних стандартів — якісної та доступної системи охорони здоров’я та освіти, реалізації політики розвитку культури у столиці та популяризації здорового способу життя, жителі Києва отримають рівень соціальних послуг гідний мешканців європейської столиці.

ОСВІТНІЙ СТАНДАРТ

Київ — освітній центр України. У місті працює 107 вищих навчальних закладів, а за концентрацією учнів на одну тисячу населення Київ значно перевершує столиці Центрально-Східної Європи.

Однак, освітня інфраструктура в Києві нерівномірна. У той час як із забезпеченістю школами в місті явних проблем не спостерігається (школи завантажені на рівні інших центральноєвропейських столиць), дитячі садки в Києві перевантажені значно більше, ніж у інших європейських містах-мільйонниках.

Політика фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді у першу чергу передбачає приведення забезпечення освітнього стандарту у відповідність до пріоритетного значення освіти, задекларованого в стратегії розвитку країни, та спрямована на гарантування жителям Києва рівного доступу до якісної освіти та належного рівня матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу у всіх дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.

План проектів рішень щодо:

 • забезпечення 100% фінансування освітнього стандарту;
 • створення прозорої системи фінансування освітньої сфери у Києві та системи контролю за виділеним фінансуванням;
 • врахування у бюджеті Києва оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів;
 • забезпечення потреби громади Києва у дошкільних навчальних закладах та закладах середньої освіти, в тому числі спеціалізованих, незалежно від форми власності за рахунок проведення прозорої інвентаризації комунальної власності міста з метою її ефективного використання.

МЕДИЧНИЙ СТАНДАРТ

Відсутність механізмів солідарного фінансування та висока вартість медичних послуг у приватному секторі роблять медичну допомогу та медикаменти  фінансово недоступними для деяких категорій мешканців, які їх потребують. Недостатньо розвинута система первинної меддопомоги, дефіцит кадрів первинної медичної допомоги, малоефективне використання ресурсів, фінансування не прив’язане до обсягу і якості роботи закладів, малоефективні механізми контролю за якістю роботи медичних закладів і медперсоналу щодня зумовлюють погіршення рівня надання медичних послуг жителям столиці.

Політика фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді спрямована на забезпечення надання кращих медичних послуги за менші гроші. Ми переконані, що встановлення та виконання медичного стандарту Києва завдяки ефективному та прозорому управлінню, міжсекторальній взаємодії та оптимізації видатків зроблять якісні медичні послуги доступними для кожного жителя столиці.

План проектів рішень щодо:

 • врахування у бюджеті Києва оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я;
 • створення прозорої системи фінансування медичної сфери у Києві та системи контролю за виділеним фінансуванням;
 • забезпечення використання реєстру пацієнтів для реалізації інтегрованої моделі управління медико-соціальними послугами;
 • розвитку каналів фінансування закладів охорони здоров’я;
 • розробки та реалізації програм профілактики соціальних хворіб.

СТАНДАРТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Столиця нині стикається із серйозними викликами погіршення здоров’я киян, адже збільшились малорухомі види діяльності у навчанні і праці, постійно зростає споживання тютюну та алкоголю, нехтуються правила здорового харчування. Поширення ж здорового способу життя стримується браком належної інфраструктури в місті — бігових і велосипедних доріжок, спортивних майданчиків, доступних басейнів і спортзалів.

Політика «Об’єднання «Самопоміч» спрямована на стимулювання розвитку фізичної культури та рекреаційної фізичної активності у вільний час, в школах та на робочих місцях, завдяки полегшенню доступу мешканців до спортивних споруд та забезпеченню належного рівня спортивної інфраструктури у Києві.

План проектів рішень щодо:

 • розробки та впровадження комплексної міської програми з формування культури здорового способу життя (підтримки професійних та аматорських спортивних заходів, створення загальноміських інформаційних приводів з метою пропаганди здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок, популяризації здорового харчування);
 • забезпечення дотримання нормативів, яким має відповідати спортивна інфраструктура навчальних закладів міста Києва;

ПОЛІТИКА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

У столиці відсутній комплексний підхід до надання належного соціального захисту та реабілітації учасників АТО,  а на сьогодні у Києві є понад 7 тисяч демобілізованих воїнів АТО.

Політика «Об’єднання «Самопоміч» у Києві спрямована на забезпечення соціально вразливих верств та воїнів АТО населення належним рівнем медичного обслуговування, соціальної інтеграції та підтримки громади. У своїй політиці ми звертаємо особливу увагу на ефективну реабілітацію та ресоціалізацію учасників АТО, які захищаючи нашу країну, щодня ризикують своїм життям та здоров’ям.

План проектів рішень щодо:

 • впровадження комплексної програми реабілітації та ресоціалізації демобілізованих учасників АТО;
 • втілення програми додаткових соціальних гарантій людей похилого віку;
 • розробки та реалізації програми створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

ПОЛІТИКА РОЗВИТКУ СТОЛИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

На початку ХХІ сторіччя Київ втратив  статус культурної столиці. Культура міста – один із основних елементів його диференціації і привабливості. Жодне місто України не може зрівнятися з Києвом за масштабом історичної спадщини та сучасного творчого потенціалу.
Політика «Об’єднання «Самопоміч»  у Києві спрямована на збереження історичного і культурного спадку Києва, а також  надання можливостей для розвитку сучасного самобутнього культурного середовища. Це є передумовою для підвищення комфорту життя, сталого розвитку суспільства та підвищення добробуту міста.

Ми прагнемо створити інфраструктуру професійного творчого середовища сучасного рівня, де талановиті українці зможуть повністю реалізувати свій мистецький потенціал, в тому числі і за рахунок повного використання можливостей міста. Професійне творче середовище надає можливості реалізації культурних потреб для всіх верств громади Києва.

План проектів рішень щодо:

 • інвентаризації та ревіталізації культурних та історичних пам’яток міста;
 • використання комунальної власності для потреб сталого культурного розвитку Києва;
 • розробки Програми співпраці між навчальними закладами і закладами культури;
 • впровадження Програми популяризації внутрішнього туризму;
 • абсолютної заборони будівництва, яке порушує історико-культурний ландшафт столиці.

СТАНДАРТ БЕЗПЕКИ

Політика «Об’єднання «Самопоміч» у Києві спрямована на підвищення рівня безпеки у місті завдяки не лише роботі правоохоронних органів, а й формуванню свідомої громади, яка готова протистояти викликам, що постають в умовах підвищення рівня злочинності та військових дій в країні.

План проектів рішень щодо:

 • функціонування муніципальної варти у Києві;
 • функціональної готовності медичних закладів у випадках надзвичайних ситуацій;
 • інвентаризації та забезпечення готовності сховищ цивільного захисту;
 • впровадження відеоспостереження (ССTV) і додаткових заходів безпеки у Києві.
НАМИ ВЖЕ ЗРОБЛЕНО

Записи
Сквери на папері
в єдності - сила!

Наша фракція в КИЇВРАДІ