«Самопоміч» надає киянам можливість приватизувати свої гуртожитки

Депутати Київради підтримали проект рішення, який надасть можливість жителям двох столичних гуртожитків, які нині знаходяться в руках приватних компаній, повернути житло в комунальну власність, аби в подальшому його приватизувати.

Відповідний документ авторства депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергія Харчука підтримали під час пленарного засідання 26 червня.

Депутат розповідає, що багато киян, які десятиріччями проживають в гуртожитках, часто не можуть їх приватизувати. Річ у тому, що колись ці приміщення належали державі, але потім їх передали приватним компаніям. Після цієї передачі кияни втратили можливість приватизувати помешкання, попри те, що законно там живуть. Водночас кияни, чиї гуртожитки приватним компаніям не передавали, таку можливість ніколи не втрачали. Аби встановити справедливість і надати всім рівні умови, в українському  законодавстві передбачили можливість приватизації гуртожитків, які свого часу передали приватникам (після передачі таких гуртожитків до комунальної власності). Та варто наголосити: у законодавстві вищезгадані норми лише передбачені. Офіційно ж, цільову програму, яка б запустила механізм повернення гуртожитків у власність міста, донині не прийняли. Тому столична  «Самопоміч» напрацювала інший шлях: Київрада звертатиметься до суду з вимогою повернути кожен конкретний гуртожиток в комунальну власність. Зокрема, ближчим часом Київрада звернеться до суду, аби повернути гуртожиток на вул. Чистяківській, 4 (який нині включений до статутного капіталу ПрАТ «Атек») і на вул. Червонозаводській, 7 (який раніше був включений до статутного капіталу ВАТ «ВЕРКОН») до комунальної власності.

Читайте також: Боротьба за ділянку в центрі Києва: «Самопоміч» закликає міського голову втрутитися

«Ми будемо маштабувати цю справу і вже готуємо аналогічні проекти рішення щодо низки інших гуртожитків. Так, ми вже досягнули «перемоги» щодо двох гуртожитків, але на черзі маємо ще як мінімум шість з різних районів Києва», – розповів Сергій Харчук.

Депутат закликав киян, які хочуть розпочати процедуру приватизації гуртожитків, відвідати тематичну зустріч, що відбудеться 5 липня о 18:30 в офісі «Об’єднання «Самопоміч» на вул. Іллінській, 8.

t_logo

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі: t.me/SamopomichKyiv

Дізнавайтесь найважливіші новини Києва у нашому Telegram-каналі:
T.ME/SAMOPOMICHKYIV

Читайте також:

02 грудня

Долучайтеся до експертної групи «Об’єднання...

1615 0
25 липня

«Самопоміч» пропонує зробити публічними усі...

783 0 168
12 грудня

Перспективи розвитку та шляхи удосконалення...

1563 0

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!